Росія не відчуває оптимізму з приводу обрання президентом США Джо Байдена і не бачить жодних підстав для покращення відносини двох держав. Однак Москва буде прагнути до домовленостей з Вашингтоном з питань контролю над озброєннями.
Про це заявив заступник міністр закордонних справ Росії Сергія Рябков у вівторок, 24 листопада, під час засідання президії РАН на темі російсько-американських відносин, повідомляє ТАСС.
За його словами, для Росії не має жодного значення, хто в підсумку стане новим главою держави, тому що у США існує консолідована позиція щодо американської точки зору на сучасний російський правлячий режим.
"Практично тотальний збіг поглядів на сучасну Росію в американському мейнстрімі, не залишають шансів на рух по висхідній траєкторії, принаймні в середньостроковій перспективі", - стверджує заступник голови МЗС РФ.читайте такожНовий удар по Росії: у США розкрили плани щодо гіперзвукових ракета у Європі
При цьому російська сторона має намір продовжувати докладати зусиль над досягненням взаєморозуміння з США щодо питань контролю над озброєннями. У Москви вже є програма, яку росіяни мають намір реалізувати.
"Продовження діалогу з США щодо контролю над озброєннями - імператив. Що буде можливо в цій сфері, звичайно ж, обговорюємо. Але певна програма мінімум є, вона очевидна. Думаю, ми продовжимо інтенсивні зусилля для того, щоб жодні шанси в цьому плані не були прогавлені", - підкреслив дипломат.
Ядерна угода між Росією і США
- Американські ЗМІ 12 жовтня заявили про намір Трампа підписати договір з Росією щодо продовження угоди про скорочення наступальних озброєнь (СНО-3).
- 16 жовтня Володимир Путін зробив заяву про те, що Москва і Вашингтон не можуть домовитися з цього питання. США запропонували взаємну заморозку ядерних озброєнь в якості умови продовження договору про СНО-3 на рік.
- У Кремлі 19 жовтня уточнили, що Росія погодиться на продовження угоди СНО-3 тільки у разі відсутності додаткових умов з боку США.
- 12 жовтня держсекретар США Майк Помпео припустив історичну угоду між Штатами і РФ щодо заморожування ядерних арсеналів в обмін на продовження договору СНО-3.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред