Українська влада не надала міжнародним слідчим, які ведуть розслідування катастрофи рейсу MH17, первинні дані з радарів. У розпорядженні експертів є тільки вторинні відомості, заявив нідерландський прокурор Тейс Бергер.
Про це пише gazeta.ru.
Він уточнив, що вторинний радар реєструє тільки цивільні літаки, які знаходяться в небі й передають сигнал на землю.
За його словами, такі радари отримують дані від літаків з включеними передавачами і не передають інформацію про інші об'єкти або літаки, у яких вимкнений передавач.
"Україна пояснила нідерландській раді безпеки, що не було зафіксовано жодних первинних радіолокаційних даних, бо радар в цей момент не працював", — пояснив прокурор під час судового засідання 9 червня.
За результатами розслідування Спільної слідчої групи (ССГ) з'ясувалося, що радар у Донецьку був вимкнений, бо знаходився на території, підконтрольній бойовиками самопроголошеної "Донецької народної республіки" ("ДНР"). Радар під населеним пунктом Артемівськ був пошкоджений під час бойових дій, а радар в Чугуєво перебував на плановому обслуговуванні, уточнив Бергер.
"Розслідування даних з українських цивільних та військових радарів дало обмежену інформацію", — підкреслив він.
Також прокурор звернув увагу, що первинні дані російського радара в Усть-Донецькому в Ростовській області виявилися більш повними, ніж первинні дані з українського мобільного військового радара в Харкові. Крім того він підкреслив, що надані Росією супутникові знімки були поганої якості. У Китаї у відповідь на відповідний запит відповіли, що в момент аварії лайнера їх супутник не робив знімки в цьому районі.
Проаналізувавши отриману інформацію, експерти не змогли знайти слідів запуску ракети або присутності військового літака поруч з малайзійським Boeing.
"На основі цих даних ми прийшли до висновку, що розслідування згідно з радарниими даними завершено. <...> Ми не очікуємо на нові радарні дані", — констатував він.
Версія Росії
Нідерландська прокуратура у справі про катастрофу MH17 виключає версію Росії про місце запуску ракети. Москва наполягає, що ракету нібито запустили з району села Зарощенське, яке в липні 2014 контролювали Збройні сили України. Про це на слуханнях заявив прокурор Вард Фердінандуссе, передає видання nu.nl.
За його словами, літак на висоті понад 10 км в цьому районі могла тільки установка "Бук". Під час розслідування встановлено, що, швидше за все, ракету могли запустити з району села Первомайське. Однак вивчаються інші альтернативні місця.
Бук
На суді у справі про катастрофу MH17 на Донбасі показали фото транспортування російської установки "Бук". Слідство вважає, що саме з цієї установки був збитий літак Малазійських авіаліній. Про це повідомляє голландське видання nu.nl.
Повідомляється, що обвинувачення на основі фото пояснило перевірку достовірності зібраних фотодоказів. Зокрема, знайшли власника вантажівки, що транспортувала "Бук". Він підтвердив, що бойовики захопили транспорт за дев'ять днів до катастрофи. Інформацію також підтвердив один з бойовиків, якого на суді не називають.
Додамо, ця катастрофа за кількістю загиблих стала найбільшою в історії авіації за період з 11 вересня 2001 року і увійшла до десятке найбільших авіакатастроф за всю історію (9-е місце). Серед загиблих - 80 неповнолітніх, всього загинули 298 осіб.
читайте такожТанці на кістках пасажирів збитого Боїнга MH17: США пошкодували дані щодо запуску ракетиНагадаємо, раніше в межах тимчасового окупованого Донецька бойовики угруповання "ДНР" заарештували Леоніда Харченка - одного з ключових фігурантів у справі про збиття малайзійського "Боїнга" МН-17 влітку 2014-го.
Відповідне повідомлення опублікували журналісти ВВС у четвер, 14 травня. За їх даними, 11 березня 2020-го Харченко затримали біля його будинку в Донецьку і відправили до СІЗО "Мін'юсту ДНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред