Російський енергетичний проект Північний потік-2 може бути добудовано, проте ввести його до експлуатації не вдасться допоки, доки США не скасують санкції. Американські обмеження, що набули чинності 1 січня 2021 року, не залишили шансів на запуск газопроводу. Компанії не ризикнуть оформити страховку і сертифікацію трубопроводу, а без цього СП-2 запрацювати не зможе.
Як заявив колишній глава Центрального Банку Росії Сергій Алексашенко у коментарі виданню Гордон, нові санкції Вашингтона фактично вивели Північний потік-2 з гри. Варіантів обійти обмеження більше немає.
Економіст нагадав, що США впроваджували безліч обмежень проти СП-2. Багато з них можна було обійти, тому що вони не стосувалися процесів сертифікації та страхування газопроводу. Однак найбільш серйозного удару завдала остання хвиля санкцій, яка не дозволяє запустити газопровід до роботи.читайте такожСША влаштують крах Північного потоку-2: у Байдена оголосили про плани
"У США послідовно приймали кілька хвиль санкцій щодо "Північного потоку-2". І, схоже, остання хвиля, закладена в оборонному бюджеті на фінансовий 2021 рік, лазівок не залишила. Попередні санкції можна обійти, адже під них не потрапляла сертифікація та страхування. Було зрозуміло, що якщо Росія своїми силами добудує газопровід, то в принципі його можна запустити. В останньому законі всі опції перекриті", - пояснив експерт.
Колишній міністр фінансів РФ не виключає ймовірності, згідно з якою газопровід СП-2 вдасться добудувати. Проте жодна компанія не піде на ризик здійснення сертифікації та страхування трубопроводу. Російські компанії допомогти в цьому процесі не зможуть. Тому допоки, доки американські санкції не скасують, Північний потік-2 запущено не буде.читайте такожЗупинка санкцій проти Північного потоку-2: у Байдена запропонували Німеччині угоду
"Мені здається, нові санкції змусили юристів "Газпрому" серйозно замислитися. Якщо моя інтерпретація американських санкцій справедлива, то Росія може своїми силами добудувати газопровід (якщо Данія і Німеччина не відкличуть дозволу), але цей газопровід не можна буде запустити до експлуатації, допоки не знімуть американські санкції", - підкреслив Сергій Алексашенко.
Північний потік-2 новини
- Російська транснаціональна корпорація Газпром 19 січня вперше зробила заяву про те, що роботи над завершенням будівництва газопроводу Північний потік-2 можуть бути припинені або зовсім завершені. Причиною в компанії назвали різку зміну політичної ситуації. У Кремлі звинуватили США в перешкоджанні реалізації СП-2 і заявили, що дії Вашингтона, пов'язані з наданням тиску на проект, не відповідають міжнародному законодавству.
- Пізніше Вашингтон розширив санкції щодо проекту. Цього разу під удар американців потрапили трубоукладач Фортуна, задіяний у добудові газопроводу Північний потік-2, і компанія-власник судна.
- 15 січня компанія Nord Stream AG заявила про те, що роботи щодо завершення будівництва СП-2 в територіальних водах Данії не стартували через "технічні проблеми". Як вважають у Росії, добудова газопроводу поставлена на паузу через те, що у судна-трубоукладача Академік Черський відсутня ліцензія на прокладку труб. Норвезька компанія DNV GL відмовилася сертифікувати судно через загрозу американських санкцій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред