Російський президент Володимир Путін повинен втрутитися в конфлікт Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабасі. Військово-політичній еліті треба відреагувати на ситуацію, яка може обернутися серйозними проблемами для Росії.
Про це заявив російський мільярдер Рубен Варданян під час свого відеозвернення, опублікованого на YouTube.
За словами Варданяна, війна у Нагірному Карабасі є серйозним явищем. Якщо події будуть розвиватися таким чином і надалі, для Росії вони стануть "невиліковною раною". Він звернувся особисто до Путіна з проханням втрутитися у вірмено-азербайджанський збройний конфлікт.
"Володимир Володимирович, я хочу звернутися до вас як громадянин Росії. У мене немає іншого паспорта. Я знаю, що ви як лідер можете зробити багато чого. Саме сьогодні Ваша участь, Ваше ставлення до всього цього визначає дуже багато", - сказав мільярдер.
Він також заявив, що участь Росії у врегулюванні нагірно-карабахського конфлікту принципово важлива і для самих росіян. Збройна конфронтація у Нагірному Карабасі може вдарити і по РФ.читайте такожВійна Росії за Нагірний Карабах: Алієв розповів про плани Вірменії
"Не для вірмен, не для Вірменії, а для всього російського народу, тому що локальний конфлікт у Карабасі — це геополітична бомба уповільненої дії, яка вибухне, перш за все, у Росії", - підкреслив Варданян, закликавши також до реакції "військово-політичну еліту Росії".
Рубен Варданян - російський бізнесмен і інвестор. Уродженець Єревана, етнічний вірменин. Партнер інвестиційної компанії "Варданян, Бройтман і партнери". За даними Forbes, фінансовий стан Варданяна оцінюється в 950 мільйонів доларів США.
Позиція Росії щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Війна у Нагірному Карабасі між Вірменією та Азербайджаном відновилася вранці, 27 вересня. Єреван і Баку висунули на адресу один одного двосічні звинувачення в порушенні режиму припинення вогню в районі зони конфлікту. Азербайджан прийняв рішення щодо початку військової операції.
- США, Росія і Франція – як країни-гарантм мирного врегулювання конфлікту - випустили спільну заяву, якою закликали Вірменію і Азербайджан негайно припинити вогонь і сісти за стіл перемовин.
- Після відновлення бойових дій у Нагірному Карабасі президент РФ Володимир Путін декілька разів спілкувався по телефону з прем'єрміністром Вірменії Ніколом Пашиняном. Перемовин між Путіним і президентом Азербайджану на рівні глав держав не було.
- Росія попросила Туреччину, яку Вірменія називає третьою стороною конфлікту, утримуватися від втручання у вірмено-азербайджанську військову конфронтацію, щоб уникнути дестабілізації ситуації у Закавказзі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв вважає, що Вірменія зі своєї території обстрілює азербайджанські райони і намагається спровокувати Баку на відповідь. Як вважає Алієв, Єреван провокує Баку на відповідь, щоб у Вірменії з'явився привід звернутися за допомогою до Росії в рамках договору ОДКБ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред