Путіна наділили довічною недоторканністю у Росії

9 грудня 2020, 17:13
477
У законі прописаний механізм позбавлення гарантій недоторканності, однак реалізувати його досить складно.
Путина
У Кремлі стверджують, що закон про довічні гарантії Путіну та іншим президентам - світова практика / Reuters

Державна Дума РФ прийняла закон, в якому прописані гарантії недоторканності колишньому президенту Росії і його сім'ї. Особу, яка обіймала посаду глави держави, не можна притягнути до кримінальної або адміністративної відповідальності. Позбавити таких гарантій може Рада Федерації за складною процедурою, яка передбачає звинувачення в державній зраді, підтвердженого Верховним і Конституційним судом.

В законодавчій базі сайту нижньої палати російського парламенту зазначено, що законопроект про зміни до статті 3 Федерального закону "про гарантії президенту Російської Федерації, який припинив виконання своїх повноважень, і членам його сім'ї" був прийнятий в середу, 9 грудня. Ініціаторами документа, прийнятого відповідно до поправок до Конституції РФ, стали депутат Павло Крашенніков і сенатор Андрій Клішас.

Що передбачає закон

Згідно з прийнятими змінами, на території Росії заборонено притягати до адміністративної або кримінальної відповідальності особу, яка займала пост президента країни. Також колишнього главу держави не можна затримувати, заарештовувати, піддавати обшуку, допиту або особистому огляду. Такі правила поширюються і на сім'ю колишнього президента.

Це правило діятиме на все майно ексглави держави, його документи, засоби зв'язку та листування.читайте також"Хитрість Кремля": ЗМІ дізналися, де ховають Путіна

Позбавлення гарантій

Формально позбавити гарантій колишнього президента Росії можна, але процедура складно прописана. Таке рішення повинна прийняти Рада Федерації РФ в тому випадку, якщо Держдума звинуватила ексочільника держави в держзраді або тяжкому злочині в тому випадку, якщо воно підтверджене Верховним і Конституційним судами.

Підтвердити звинувачення проти колишнього президента і скасувати імунітет повинні по дві третини парламентаріїв від Держдуми і Ради Федерації з ініціативи як мінімум однієї третини депутатів Держдуми РФ. Крім того, спеціальна комісія повинна винести свій висновок щодо цього питання.

У тому випадку, якщо Радфед не вирішить питання про позбавлення недоторканності колишнього глави держави протягом 3 місяців, відповідна ініціатива відхиляється.

Закон про довічний імунітет президента Росії

  • Держдума Росії 18 листопада в першому читанні прийняла зміни до статті 3 федерального закону "Про гарантії президенту Російської Федерації, що припинив виконання своїх повноважень, і членам його сім'ї". Зміни припускають фактично довічну гарантію недоторканності особам, які обіймали посаду президента країни, а також їх сім'ям.
  • У Кремлі заявили, що прийняття такого закону не є певною новацією і відображає практики міжнародного права. Ініціатива пов'язана з реалізацією змін до Конституції РФ.
  • "Це практика, яка має місце в багатьох країнах світу, і вона досить виправдана. Тобто це не є новацією з точки зору міжнародної практики", - заявив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти