У Нагірному Карабасі розпочав роботу центр гуманітарного реагування, в рамках якого надаватиметься допомога постраждалим жителям регіону та проводитиметься робота з відновлення інфраструктури. З метою подальшого відтворення життєдіяльності регіону Москва планує залучити міжнародні організації.
Про це заявив російський президент Володимир Путін під час церемонії вручення вірчих грамот у Кремлі, коментуючи ситуацію у Карабасі, повідомляє інформагентство ТАСС.
За його словами, вжиті заходи дають підстави розраховувати на повномасштабне врегулювання вірмено-азербайджанського збройного конфлікту у Нагірному Карабасі, причому на справедливих засадах.
"Розраховуємо на вагому участь у цих зусиллях профільних міжнародних організацій. Виходимо з того, що все це створює передумови для довгострокового і повноформатного врегулювання застарілого конфлікту на справедливій основі, в інтересах азербайджанського і вірменського народів", - сказав Путін.
Також він підкреслив, що у Нагірному Карабасі продовжує свою роботу російський миротворчий військовий контингент, які реалізує завдання щодо забезпечення питань безпеки в регіоні.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Росії Володимир Путін 9 листопада підписали спільну заяву про припинення війни у Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, Єреван і війська НКР повинні бути виведені з регіону, а Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський райони передаються під контроль Баку.
- На новій лінії перетину і вздовж Лачинського коридору розміщуються російські миротворці терміном на 5 років з умовою автоматичної пролонгації на аналогічний термін.
- Президент РФ Володимир Путін вважає, що Нагірний Карабах, згідно з міжнародним законодавством, є територією Азербайджану. Росія не мала права на військове втручання до нагірно-карабахського конфлікту в рамках договору про ОДКБ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред