Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян проаналізував ситуацію, яка призвела до поразки Єревана у війні за Нагірний Карабах.
Як написав він у своєму Facebook, ще в 2011 році Вірменія була готова віддати сім районів навколо Карабаху в обмін на його проміжний статус і референдум в майбутньому. Але Азербайджан не погодився на це і висунув нові умови.
Пашинян підкреслив, що з 2013 року Азербайджан почав збільшувати напруженість на кордоні, аж до квітневої війни 2016 року.
"У 2018 році, вступивши на посаду прем'єр-міністра, я, звичайно, ознайомився з цим. Що я міг зробити? Я міг звернутися до народу і сказати: "Друзі мої, обстановка така: або віддаємо сім районів без статусу Карабаху, або буде війна". Що повинні були сказати люди? Що вони будуть стояти за батьківщину. І почалася б війна, і вийшло б, що почала її Вірменія. Якби я сказав - віддаємо, і все тут, люди б сказали "Нікол-зрадник", війна знову почалася б", - зазначив Пашинян.
читайте такожВійська РФ контролюють основні магістралі: про що Алієв і Шойгу домовилися щодо КарабахуЗа словами прем'єра, якби він спробував вирішити питання переговорами на етапі турецько-азербайджанських військових навчань, тобто між ескалацією в липні і війною у вересні, у нього зажадали б конкретний графік виведення військ. Якби він на це погодився, його б знову назвали зрадником, і знову б почалася війна.
Таким чином, з 2018 року карабахське питання опинилося в глухому куті, з якого був лише один вихід – беззастережна здача територій, причому без гарантій того, що Азербайджан не висуне нові вимоги, що означало б ризики нової війни. Якби вже розпочату війну він зупинив раніше, ціна була б та ж: віддати сім районів, пише Пашинян.
читайте такожУ Єревані анонсували нову війну з Баку і назвали причину поразки в Карабасі
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
- Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду про завершення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, Регіон повинні покинути вірменські збройні сили і військові формування НКР. На новій лінії розмежування розміщуються війська РФ.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред