Новий удар по Газпрому: ЗМІ розкрили плани Європи щодо відмови від газу з РФ

13 жовтня 2020, 21:33оновлено 13 жовтня 2020, 22:40
1037
Трансадріатичний газопровід постачатиме на європейський ринок 9 мільярдів кубометрів газу з Азербайджану на рік.
Трансадріатичний потік
Трансадріатичний потік - ще один крок Європи на шляху до позбавлення від російської енергозалежності / tap-ag.com

Завершення будівництва проекту Трансадріатичний газопровід і його реалізація стане ще одним кроком Європи на шляху до диверсифікації газових поставок від Газпрому і зниження енергетичної залежності від Росії. Трубопровід постачатиме блакитне паливо з Азербайджану до південної Європи.

Про це повідомляється на сайті проекту.

У повідомленні йдеться про те, що Трансадріатичний газопровід будувався близько 4,5 років і по суті проект вже завершено. Трубопроводом газ з Каспійського регіону в країни Євросоюзу буде надходити транзитом через Туреччину та Італію. Завдяки новому газопроводу на європейському ринку з'явиться ще 9 мільярдів кубометрів газу на рік: 8 з них отримає Італія, ще 1 мільярд припаде на Болгарію і Грецію.

На думку аналітика агентства Bloomberg Ельчина Мамедова, такі заходи посприяють енергетичній безпеці і поліпшать процеси диверсифікації каналів з постачання газу у південній Європі.

Газпром, у свою чергу, у зв'язку з цим буде змушений поступово оптимізувати свою ціну на газ.

"Це повинно допомогти регіону домогтися від "Газпрому" більш вигідних цін на газ", - вважає експерт.

У Bloomberg відзначають, що після запуску Трансадріатичного газопроводу зміниться кон'юнктура газового ринку у Європі, який багато років працює над пошуком альтернативних каналів постачання газу і позбавленням від енергетичного патронату Росії. Наразі на європейському газовому ринку близько 30% газу припадає на постачання з РФ.читайте такожЕксперт пояснив, чому Німеччина не відпустить Північний потік-2

Надалі - вже після запуску Трансадріатичного газопроводу - європейці під час диверсифікації газових постачань планують запустити газопровід Baltic Pipe і нові термінали скрапленого природного газу.

Таким чином, Європа запустить так званий "єдиний антиросійський фронт", метою якого є зниження залежності від Росії в енергетичній сфері.

Новини Газпрому

  • Російський монополіст зіткнувся з проблемою закінчення будівництва газопроводу Північний потік-2. Проти його реалізації виступають США і низка європейських держав. Введення до експлуатації російського газопроводу, яке може призвести до зупинки транзиту палива через територію України, як і раніше під питанням.
  • Головний європейський лобіст проекту Кремля - Німеччина - підтримує завершення будівництва СП-2. Однак інцидент з отруєнням Навального певним чином повпливав на позицію Берліна.
  • Західні ЗМІ вважають, що незважаючи на низку претензій Німеччини до Росії, Берлін не стане вводити санкції проти Північного потоку-2 через отруєння Навального.
  • Антимонопольний комітет Польщі прийняв рішення оштрафувати Газпром на 7,6 мільярдів доларів США через відмову корпорації представити польському регулятору документи, в яких детально описується робота проекту Північний потік-2.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти