"Є раби та царі": Огризко оцінив шанси на зміну влади в Росії

7 травня 2024, 15:20
445
Російське суспільство - не європейське за своєю суттю, акцентував дипломат.
Володимир Огризко, Володимир Путін
Володимир Огризко спрогнозував, чи буде зміна влади в Росії / Колаж: Главред, фото: УНІАН, SОТА, сайт Кремля

Дипломат, колишній міністр закордонних справ, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко оцінив шанс того, що в країні-агресорі РФ почнеться процес зміни чинної влади.

За його словами, передусім, варто враховувати той факт, що російське суспільство - не європейське за своєю суттю.

"Наприклад, зараз у Грузії ухвалюють абсолютно неадекватний закон про іноагентів, і ми бачимо, що вся Грузія виходить на протести і відбувається щось схоже на український Майдан. Чому? Тому що там є громадянське суспільство, яке бачить, що ухвалення закону означатиме утиск прав громадян", - сказав Огризко.

відео дня

Водночас коли подібний закон було ухвалено, ніхто навіть не "пискнув".

"Тому що там є рабське суспільство на відміну від демократичного, які існують у цивілізованому світі", - сказав він.

Огризко вважає, що не варто сподіватися на те, що в РФ може початися процес зміни кремлівського диктатора Путіна.

"Тому що нікому міняти. Є раби і царі. Тому очікувати, що всередині Росії щось почне змінюватися - це політична казка", - резюмував дипломат.

Хто такий Володимир Огризко

Володимир Огризко – український дипломат, міністр закордонних справ України з грудня 2007 до березня 2009, надзвичайний і повноважний посол України (1996).

У Міністерстві закордонних справ (спочатку УРСР, потім – незалежної України) – з 1978 року. Перша посада Огризка у зовнішньополітичному відомстві - аташе відділу печатки, яку він отримав відразу після закінчення Київського державного університету ім.Т.Шевченка .

1992 року Огризку присвоєно ранг надзвичайного та повноважного посла України. З 1992 по 1996 р. він служив радником, радником-посланником посольств України у ФРН та Австрії. Наступні три роки керував Управлінням зовнішньої політики, головним управлінням із питань зовнішньополітичної діяльності Адміністрації президента України.

У 1999-2004 роках - надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Австрія та постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні. Ще рік – посол з особливих доручень МЗС України. З лютого 2005-го – перший заступник міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

18 грудня 2007-го призначений на посаду міністра закордонних справ України у коаліційному уряді Юлії Тимошенко. 3 березня 2009 року звільнено Верховною Радою з ініціативи Кабміну.

17 березня 2009-го призначений президентом Ющенком на посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової. Залишив посаду разом із звільненням з посади Ющенка в лютому 2010 року.

У вересні 2010 року Огризко вступив до партії Наша Україна. У липні 2012 року він склав повноваження члена президії та заступника голови політради партії та припинив своє членство у ній.

З вересня 2014 року дипломат керує аналітико-інформаційним Центром досліджень Росії. Пише статті для таких ЗМІ, як "Новое время", "Українська правда".

З 2022 року проректор з міжнародної діяльності в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Розвал Росії - прогнози

У країні-агресорі Росії може спалахнути військовий заколот. Він може виникнути тоді, коли російські окупанти усвідомлюють, що російський диктатор Володимир Путін використовує їх втемну. Таку думку висловив колишній заступник голови Служби безпеки України, генерал-майор запасу Віктор Ягун.

Публіцист, фахівець зі стратегічних комунікацій Юрій Богданов вважає, що найімовірніший сценарій для країни-агресора Росії - це не розпад, а початок конкуренції між елітарними групами, їхня боротьба за владу, зокрема силова. Але для початку такої боротьби за владу між елітами російський диктатор Володимир Путін має настільки перетиснути, щоб РФ пішла не за сценарієм "знижувати рівень агресії ззовні і зсередини", а щоб вона зовсім посипалася.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов заявив, що Китай і США не дадуть Росії розвалитися - вони зацікавлені в тому, щоб РФ залишалася однією цілою державою. Адже розвал РФ створить хаос на величезній території та незрозумілу ситуацію з ядерними арсеналами.

Інші новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти