"Ердоган і Алієв не зупиняться": у Росії назвали головну проблему договору щодо Карабаху

12 листопада 2020, 04:31
1368
На Південному Кавказі відбулися найбільш серйозні зміни c моменту розпаду СРСР, вважає Лев Шлосберг.
Нарорный Карабах
Питання статусу Нагірного Карабаху може спровокувати зрив домовленостей - політик / Reuters

В угоді Росії, Вірменії та Азербайджану не зафіксовано питання статусу Нагірного Карабаху, що в перспективі може призвести до зриву домовленостей. Судячи з усього, сторони по-різному бачать угоду, в результаті чого Туреччина і Азербайджан можуть піти ще далі.

Про це заявив російський політик і правозахисник Лев Шлосберг в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи підписання домовленостей щодо завершення військових дій у Нагірному Карабасі.

На його думку, підписані Путіним, Пашиняном і Алієвим домовленості від 9 листопада формувалися у форсованому режимі. Складається враження, що після того, як заява була опублікована, в угоду вносилися певні зміни.

"Цілком очевидно, що як мінімум Алієв і Путін бачать цю угоду неоднаково, і все робилося в крайньому поспіху", - вважає політик.читайте такожВійна за Карабах: політолог назвав причини перемир'я і введення миротворців РФ

Крім того, правозахисник вважає, що угода викликає масу питань. На Південному Кавказі відбулися найбільш значні зміни в рамках пострадянської історії регіону. Незважаючи на військову перемогу Азербайджану, статус Нагірного Карабаху, як і раніше, під питанням. Це може спровокувати порушення домовленостей.

"У військовому сенсі Азербайджан здобув перемогу, цього ніхто не заперечує, але ситуація залишилася складною, повної свободи рук у Туреччини та Азербайджану немає, питання про статус Нагірного Карабаху залишилося невирішеним. В угоді про нього ані слова, і це означає, що воно не буде довгим", - додав Шлосберг.

Більш того, політик не виключає, що з цієї причини Туреччина і Азербайджан можуть здійснити спробу зміни існуючої ситуації.

"Бажання отримати якомога більше може виявитися фатальним як для Вірменії, так і для Азербайджану теж. Алієв і Ердоган, який взагалі не знає берегів, не зупиняться на досягнутому", - зазначив він.читайте такожЕксперт пояснив, чому Росія розгромно програла війну у Нагірному Карабасі

Наостанок Лев Шлосберг додав, що Путіну в останній момент все ж таки вдалося втрутитися у нагірно-карабахський конфлікт, в результаті чого у Росії залишається вплив на Південному Кавказі.

"Путін застовпив для себе можливість подальшого діалогу з Ердоганом, за яким, крім Південного Кавказу, вимальовуються дуже багато в цілому азіатських проблем", - підкреслив Шлосберг.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти