Новий штам коронавірусу "Омікрон"офіційно виявили вже на території 89 країн, а кількість випадків цього варіанту covid-19 може подвоюватися кожні 1,5-3 дні.
Як повідомляє The Guardian з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), "Омікрон" стрімко поширюється, зокрема, в країнах з високим рівнем імунізації населення.
Водночас поки неясно, чи пов'язано це зі здатністю COVID-штаму ухилятися від захисту вакцини, або річ лише в тому, що цей варіант більш заразний.
"Дані про клінічний рівень тяжкості "Омікрона" все ще обмежені. Потрібно більше даних, щоб зрозуміти профіль тяжкості і те, як на тяжкість впливає вакцинація і імунітет", - заявили у ВООЗ.
Експерти додали, що "доступні дані як і раніше обмежені, і поки немає рецензованої інформації щодо ефективності або дієвості вакцини проти "Омікрона". Водночас, попереджають у ВООЗ, швидке зростання захворюваності може призвести до переповнення лікарень у деяких регіонах.
"Госпіталізація у Великобританії і Південній Африці продовжує зростати, і, враховуючи число швидко зростаючих випадків, не виключено, що багато систем охорони здоров'я можуть швидко перевантажуватися", - підсумували у Всесвітній організації охорони здоров'я.
Нагадаємо, перші повідомлення про зараження новою мутацією коронавірусу з'явилися 23 листопада. Випадки захворювання підтвердилися в провінції Гаутенг ПАР у 77 пацієнтів.
Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявив, що новий штам коронавірусу Омікрон швидко поширюється світом. Однак, за попередніми даними, цей штам COVID-19 може бути менш небезпечний, ніж Дельта.
10 грудня у ВООЗ заявили, що Омікрон може негативно вплинути на пандемію. Однак ситуація ускладнюється тим, що фахівці фіксують збільшення заразності вірусу. Також у ВООЗ зазначили, що робити висновки про його легкий або, навпаки, тяжкий перебіг ще дуже рано.
18 грудня в Україні підтвердили перший випадок зараження штамом коронавірусу Омікрон, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. "Людина, інфікована цим штамом коронавірусу, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID-19. Пацієнт продовжує перебувати в лікуванні", - розповів Ляшко.
Вам може бути цікаво:
- Спалахи захворюваності на "Омікрон" в Україні потрібно очікувати в лютому 2022 року – РНБО
- Вчені порівняли ризики повторного зараження Омікроном і Дельтою: які результати
- Зараження Омікроном: вчені назвали несподіваний симптом
- "Схожий на вовка": Комаровський розповів, звідки взявся штам Омікрон
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред