Влада Білорусі вирішили вислати консула генконсульства Республіки Польща в Бресті через його участь у неофіційному заході до Дня пам'яті "проклятих солдатів", повідомляє МЗС Білорусі у вівторок, 9 березня.
У МЗС Білорусі викликали тимчасового повіреного у справах Польщі в Білорусі Мартіна Войцеховського.
"Під час зустрічі польському дипломату був заявлений рішучий протест у зв'язку з участю консула генерального консульства Республіки Польща в Бресті Єжи Тимофеюка в неофіційному заході, присвяченому "дню проклятих солдатів", котрий відбувся 28 лютого 2021 року в Бресті за участю представників пов'язаних з Польщею неурядових і молодіжних організацій", - сказано в повідомленні.
У зв'язку з цим польській стороні була вручена нота, в якій консулу Тимофеюку запропонували покинути територію Білорусі.
читайте такожУ Литві сказали, Чи видадуть Тихановську Білорусі
"Принципова і послідовна позиція білоруської сторони щодо" проклятих солдатів " та їхніх типових представників -" банди Бурого "залишається незмінною і неодноразово доводилася до польської сторони. Абсолютно неприйнятні для нас героїзація військових злочинців, цинічне виправдання геноциду білоруського народу, грубі порушення зобов'язань польської сторони щодо недопущення героїзації нацизму", - додали у відомстві.
Відносини Білорусі та України
- Дипломатичні відносини Білорусі та України зіпсувалися після звинувачень Лукашенка в серпні минулого року на адресу України і президента Зеленського в нібито фінансовій підтримці білоруської опозиції.
- У Києві назвали такі звинувачення необґрунтованими і нагадали Лукашенку про видачу Росії бойовиків ПВК Вагнера. Після цього в МЗС зробили заяву про перегляд дипломатичних відносин з офіційним Мінськом.
- 25 грудня 2020 року Лукашенко заявив про затримання в Білорусі "банди Автуховича", яка, за його словами, везла тонни зброї через Україну на територію білоруської держави.
- Лукашенко і оточення глави Білорусі є фігурантами санкційних списків заходу через застосування надмірної сили і насильства щодо активістів в ході протестних акцій. ЄС 25 лютого продовжив санкції проти представників білоруського режиму до 2022 року.
- Офіційний Київ і країни Заходу не визнають Лукашенка легітимним президентом Республіки Білорусь після 5 листопада 2020 року. Вибори президента країни 9 серпня 2020 року держави вважають недійсними.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред