Європейський Союз 25 лютого ухвалив рішення про продовження економічних санкцій проти білоруських чиновників до 28 лютого 2022 року.
Як йдеться в заяві Євросоюзу, обмежувальні заходи спрямовані проти людей, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів 2020 року, а також посадових осіб, винних у репресіях і залякуванні мирних демонстрантів, опозиції та працівників ЗМІ.
"Санкції також націлені на економічних суб'єктів, видатних бізнесменів і компанії, які отримують вигоду від режиму Олександра Лукашенка і/або підтримують його", – додали в ЄС.
У список потрапили 88 осіб, серед яких і сам президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Санкції забороняють цим людям відвідувати країни Євросоюзу, а також передбачають заморозку активів семи організацій. Крім цього, фізичним і юридичним особам з ЄС заборонено прямо або побічно надавати кошти перерахованим особам.
читайте такожНові санкції проти Білорусі: Лукашенку заборонили відвідувати Олімпійські ігри
"ЄС уважно стежить за розвитком ситуації в Білорусі...Крім того, ЄС продовжить підтримувати білоруський народ в його законному прагненні до демократії, в тому числі за допомогою підтримки громадянського суспільства і незалежних ЗМІ", – сказано в повідомленні.
Санкції проти Білорусі - про що раніше повідомляв Главред:
- 31 серпня санкції проти режиму Олександра Лукашенка ввели країни Балтії. Литва, Латвія та Естонія заборонили в'їзд на території своїх держав 30 білоруським чиновникам.
- Європейський Союз офіційно ввів обмежувальні заходи проти 44 державних діячів Республіки Білорусь.
- Також Євросоюз оприлюднив санкційний список білоруських чиновників, які потрапили під обмежувальні заходи у зв'язку з порушенням прав людини та фальсифікаціями на президентських виборах у Білорусі.
- Крім того, Канада в координації з ЄС ввела додаткові санкції проти чиновників Білорусі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред