Президент США Джозеф Байден на спеціальній сесії Мюнхенської конференції з безпеки заявив про те, що Америка повернулася і готова захищати Європу в рамках статті НАТО про колективну оборону.
"Сполучені Штати повністю прихильні нашим союзникам по НАТО і я вітаю, що європейці збільшують витрати на оборону. Ми продовжимо дотримуватися статті 5 (договору НАТО, - ред.). Це гарантія. Напад на одного - це напад на всіх", - сказав Байден.
Він нагадав, що стаття 5 була застосована лише одного разу, після терактів в США в 2001 році.
Байден заявив, що партнерство між США і Європою має залишатися визначальним у найближчому майбутньому.
"Америка - повернулася. Я говорю зараз як президент Сполучених Штатів і я посилаю чіткий сигнал світу - Америка повернулася. Трансатлантичний альянс повернувся. І ми будемо йти вперед разом ... І я хочу чітко заявити - Сполучені Штати будуть тісно працювати з Європейським союзом, щоб разом зустрічати виклики, з якими ми стикаємося", - додав американський президент.
читайте такожБайден допустив світове лідерство Китаю і пригрозив Пекіну наслідками
Крім цього, під час своєї промови на конференції лідер американців звинуватив Росію в атаках на захід, прагненні послабити НАТО і "європейський проект".
"Путін хоче послабити європейський проєкт і НАТО. Він хоче зруйнувати нашу трансатлантичну єдність і нашу рішучість, тому що для Кремля набагато легше залякувати та загрожувати окремим державам, ніж домовлятися з сильною і тісно об'єднаною трансатлантичною спільнотою. Ось чому Підтримка суверенітету і територіальної цілісності України має життєво важливе значення для Європи і США", - сказав Байден.
Крім цього, стало відомо про те, що США готові відновити участь у переговорах щодо ядерної програми Ірану у форматі "п'ять плюс один".
Північний потік-2-Про що раніше повідомляв головред:
- Нові проблеми з добудовою газопроводу Північний потік-2 виникли у Росії після того, як з 1 січня 2021 року набрали чинності нові санкції США, які можуть поширюватися на всі компанії, прямо або опосередковано залучені до проєкту.
- У Байдена стверджують, що санкції будуть введені після того, як Вашингтон зафіксує процес добудови СП-2 або спроби сертифікації трубопроводу.
- Оглядач німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung Райнхард Фезер стверджував, що запуск газопроводу Північний потік - 2 небезпечний для Києва. Росія в такому випадку більше не залежатиме від українського транзиту і може знову піти на крок з дестабілізації політичної ситуації в Україні.
- Радник голови Нафтогазу Лана Зеркаль заявляла, що нова адміністрація США готова зупинити реалізацію проєкту Північний потік-2 і може застосувати для цього широкий арсенал інструментів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред