Може знищити тисячі супутників Starlink: Росія створює нову зброю

17 квітня 2025, 11:18оновлено 17 квітня, 12:11
2463
РФ розглядає можливість оснащення ракети ядерними боєголовками.
Може знищити тисячі супутників Starlink: Росія створює нову зброю
Нова протисупутникова ракета РФ / колаж: Главред, фото: kremlin.ru, ua.depositphotos.com

Головне:

  • РФ проводить випробування протисупутникової ракети Нудоль
  • ЇЇ вже використовували, щоб підірвати радянський космічний апарат
  • У радіус дії ракети можуть потрапити усі космічні апарати

Країна-агресор Росія розробляє ефективний арсенал зброї, яка дасть змогу здобути перемогу в тотальній космічній війні із Заходом, і несе загрозу супутникам Starlink. Про це пише аналітик Кевін Холден Платт у статті для Forbes.

Головний директор з космічної безпеки і стабільності у фонді Secure World Foundation Вікторія Самсон зазначає, що Москва проводить випробування своєї протисупутникової ракети Нудоль, яку вже використовували для того, щоб підірвати радянський космічний апарат на низькій навколоземній орбіті.

відео дня

За її словами, російське Міністерство оборони, можливо, розглядає можливість оснащення ракети ядерними боєголовками.

"У радіус дії Нудоля потрапляють усі космічні апарати - від Міжнародної космічної станції (МКС) до супутників SpaceX Starlink, які передають широкосмуговий зв'язок українцям, і космічних апаратів Planet Labs, які створюють приголомшливі фотографії високого розрізнення, на яких зафіксовано рух російських танків і ракетних бригад під час вторгнення", - йдеться в статті.

Самсон також додала, що досі неясно, скільки ракет із ядерною зброєю може запустити Москва.

"Я б припустила, що їх буде кілька, просто щоб мати резерв на випадок проблем із першою. Але це буде настільки ефективна зброя, що цілий флот не знадобиться", - наголосила вона.

На її думку, вибух потужної ядерної бомби на орбіті може не тільки знищити тисячі супутників, а й швидко призвести до загибелі всіх астронавтів, які перебувають поблизу.

Російська зброя - останні новини

Як повідомляв Главред, OSINT-дослідник Річард Верекер розповів, що у стратегії війни, яку Росія веде проти України, проблема може виникати не тільки в нестачі особового складу, але у запасах техніки, зокрема танків і бронетехніки. За його словами, ймовірно, у російських окупантів закінчуються танки Т-72, які до того складали основу танкового парку ЗС РФ.

Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко говорив, що російська армія все більше залежить від постачання боєприпасів з Північної Кореї. Російським окупантам не вистачає важкої артилерії та вітчизняних боєприпасів.

Водночас, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Іран може передати країні-агресорці Росії зброю, яка може допомогти окупантам протистояти українським безпілотникам у Чорному морі – йдеться про кулемети Moharram.

Читайте також:

Що відомо про Forbes

Forbes - американський діловий журнал, заснований у 1917 році, з 2014 року належить гонконгській інвестиційній групі Integrated Whale Media Investments, повідомляє Вікіпедія.

Forbes.com є частиною Forbes Digital, підрозділу Forbes Media LLC. До холдингу Forbes також входить частина RealClearPolitics. Разом ці сайти охоплюють понад 27 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. Сайт Forbes.com працює під гаслом "Домашня сторінка для світових бізнес-лідерів" і в 2006 році був визнаний найбільш відвідуваним бізнес-сайтом у світі.

Forbes.com використовує "модель дописувачів", в якій широка мережа "дописувачів" пише і публікує статті безпосередньо на сайті.

У 2020 році Forbes отримав нагороду Webby People's Voice Award у номінації "Бізнес-блог/сайт".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти