Президент України Володимир Зеленський провів телефонні переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Про це в Twitter повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.
Як уточнили в Офісі президента, Зеленський поінформував про ситуацію з безпекою на Донбасі, а також про зусилля української сторони, спрямовані на досягнення миру в регіоні.
Президент подякував ФРН за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.
"Дякую за вашу оцінку наших зусиль на шляху до припинення вогню на Донбасі та до мирного врегулювання. Досягнення миру залишається ключовим пріоритетом для мене і для всіх українців", – сказав Володимир Зеленський.
Зі свого боку Ангела Меркель запевнила, що Німеччина продовжуватиме докладати всіх необхідних зусиль для досягнення прогресу в мирному процесі. При цьому вона наголосила на важливості виконання Паризьких домовленостей, досягнутих у Нормандському форматі, передусім дотримання сторонами режиму припинення вогню.
Лідери двох країн відзначили важливість подальшої координації кроків щодо мирного врегулювання на Донбасі, а також висловили сподівання, що завтрашня зустріч радників лідерів країн Нормандського формату принесе чіткі рішення та результати, і що невдовзі після цього відбудеться зустріч лідерів "Нормандської четвірки".
читайте такожУ бойовиків "розігрався апетит": Кравчук пояснив скасування інспекції ЗСУ
Меркель наголосила, що Україна може розраховувати на підтримку Німеччини та Франції на шляху до вирішення питання війни на Донбасі.
"Володимир Зеленський зазначив, що Україна приєдналася до заяви ЄС щодо президентських виборів в Білорусі", - повідомляє в четвер прес-служба українського президента.
Нагадаємо, раніше в ОП заявили, що узгодженої "одноразової інспекції" в районі Шумів не відбудеться у зв'язку з постійною зміною запитів російської сторони.
В Офісі президента вказали, що станом на ранок сьогоднішнього дня українська сторона отримала від них ряд вимог, що суперечать одне одному, які спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню і ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного і об'єктивного посередника.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред