Російські прикордонники в листопаді 2018 року наважилися на захоплення українських військових кораблів при спробі пройти через міжнародну частину Керченської протоки, однак у випадку з проходом британського есмінця HMS Defender у територіальних водах Криму діяли набагато обережніше.
Як заявив заступник директора Українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь у коментарі Крим.Реалії, по українських кораблях завдали прямих вогневих ударів, а навколо британського корабля був лише шум, схожий на постріли.
"Потім було дуже багато слів, але не послідувало дій, оскільки вони-то якраз могли мати для Росії серйозні наслідки", - нагадав експерт.
Він вважає, що Великобританія могла б навіть не відповідати військовим шляхом, а винести питання нападу на її корабель на розгляд НАТО з вимогою виробити стратегію Альянсу в Чорному морі.
"Зараз її явно бракує, і Росія цим користується: у НАТО немає проактивної позиції, Альянс лише реагує на дії Москви. Якби він був рішуче налаштований з точки зору протистояння з Росією, Україна б вже давно отримала план для членства в НАТО, проте досі знаходяться країни, які вважають, що подібний крок лише привнесе додаткову напруженість у відносини Альянсу з Москвою", - додав Самусь.
Прохід HMS Defender біля берегів Криму
Нагадаємо, 23 червня росЗМІ повідомили, що біля берегів окупованого РФ Криму в Чорному морі співробітники прикордонної служби Федеральної Служби безпеки нібито зробили "попереджувальні" постріли в бік британського есмінця Defender.
ФСБшники відкривали вогонь біля мису Фіолент, оскільки есмінець "перетнув кордон РФ". Також з метою "попередження" за курсом Defender метнув бомби військовий літак Су-24М.
Пізніше в МЗС України і Міноборони Британії відреагували на заяву Росії про обстріл британського есмінця Defender. Росіяни, мабуть, стріляли "невидимими бомбами", так як британська сторона ніяких атак не зафіксувала.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред