Для якнайшвидшого звільнення українських заручників з полону проросійських бойовиків ЛДНР Франція і Німеччина тиснуть на Росію, оскільки обмін полоненими запланований на 24 грудня.
Як заявив радник з питань інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу Україна 24, в'язні Кремля повинні повернутися додому до Нового року.
За словами представника, до 15 листопада має відбутися допуск представників Міжнародного комітету Червоного хреста до українських полонених на окупованому Донбасі.
"Це зобов'язання, які підписав Путін. Шалений тиск зараз чиниться на Російську Федерацію, в тому числі за допомогою Франції та Німеччини в "нормандському форматі" для того, щоб допустили", — сказав він.
читайте такожДонбас не отримає особливий статус: Кравчук заговорив про розпад УкраїниАрестович підкреслив, що українська сторона все робить для того, що політичні в'язні повернулися з РФ в Україну до 24 грудня, щоб бути вдома на католицьке Різдво. Європейські партнери, додав спікер, активно сприяють прискоренню процесу.
"Прямо тиснуть, не ховаючись, на Російську Федерацію, щоб здійснити обмін", — сказав Арестович.
Конфлікт на Донбасі
Глава української делегації в ТКГ по Донбасу Леонід Кравчук 3 листопада розповів про плані дій Києва щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на сході України. План передбачає встановлення миру, передачу кордону і проведення виборів в ОРДЛО.
Якщо сторонам вдасться домовитися, російські війська можна буде вивести з окремих районів Донбасу вже на початку наступного року. У березні 2021 року за такого сценарію з'явиться можливість для проведення місцевих виборів у регіоні.
У Кремлі вважають, що алгоритм Києва щодо вирішення конфлікту на Донбасі не відповідає Мінським угодам.
10 листопада в ТКГ заявили, що в ході переговорів сторони домовилися про прийнятті плану дій Києва по Донбасу за основу.
Однак пізніше у Кравчука заявили про передчасну заяву прес-служби української делегації. Росія і Україна як і раніше мають безліч протиріч з питань врегулювання збройної конфронтації в ОРДЛО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред