Перший заступник спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів подробиці законопроекті про скасування переведення годинників та особливості обчислення часу в Україні.
"Основна норма цього закону, що по всій території України діє єдиний час - київський. Але між першим другим читанням, я думаю, з'явиться норма, ми будемо її ініціювати, що органи місцевого самоврядування в разі необхідності можуть встановлювати не регіональний час, а особливості початку робочого дня. Тобто якщо вони бачать, що якийсь розрив у часі є, то вони, не скасовуючи київський час, можуть встановити, що робота в певному регіоні буде, наприклад, на півгодини пізніше або раніше починатися. Але це жодним чином не вплине на єдиний київський час на всій території України", — сказав він.
Стефанчук також зазначив, що в переході на літній і зимовий час немає необхідності.
"Корисність або економічність абсолютно не доведена. Те ж ми отримали від усіх інститутів в Україні - ніхто ніколи не проводив жодних висновків щодо того, що він (переведення годинників — ред.) якимось чином сприяє економії, про яку постійно говорять", - сказав він.
читайте такожУкраїнці заплатять 2 млрд грн за скасування переведення годинників-експерт
Нагадаємо, в 2021 році перехід на літній час має відбутися в ніч з 27 на 28 березня о 3 годині ночі, годинник потрібно буде перевести на годину вперед.
Переведення годинників в Україні - про що раніше повідомляв Главред:
- Верховна Рада 3 березня в першому читанні прийняла законопроект №4201, який передбачає скасування переведення годинників в Україні на літній час. Якщо документ буде прийнятий в цілому, на території країни зафіксують єдиний час – без переходів на "зимовий" і "літній".
- Поки рішення не прийнято, Україну 28 березня чекає перехід на літній час. Для цього потрібно буде вночі в неділю, о 03:00, перевести годинник на одну годину вперед.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред