Чи будуть переводити годинники в Україні 2021 на літній час або Україна назавжди залишить зимовий час – Рада вирішувала 3 березня. Поки що попередньо – в першому читанні – але законопроект №4201 прийнятий.
Свої голоси за це рішення віддали 277 парламентаріїв.
Якщо документ приймуть і в другому читанні, то Україна назавжди залишиться в "зимовому часі". Тобто здійснювати перехід на літній час наприкінці березня Україна не стане (але цього року ще перейде).
Переведення годинників в Україні: що передбачає закон
читайте такожПереведення годинників на літній час 2021: Україна змінює правилаЗаконопроект №4201 говорить, що визначати час в Україні повинні по Києву. А сезонний перехід на літній час треба скасувати – щоб "забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації".
За київським часом працювати повинні всі органи державної влади та місцевого самоврядування, їхні посадові особи, а також підприємства, установи та організації всіх форм власності.
Виняток робиться для морських кораблів: судновий час в морі повинні обчислювати за міжнародною системою часових поясів. А коли судно знаходиться в іноземному порту – то використовується місцевий час.
Переведення годинників в Україні: історія питання
- В Україні запропонували скасувати переведення годинників для боротьби з Росією ще 9 жовтня 2020. Як повідомив ініціатор законопроекту, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, проект закону спрямований на протидію агресії з боку Російської Федерації.
- В Україні назвали умову скасування переходу на літній час. В уряді пояснили, за якої умови Україна перестане переводити годинник.
- Медики стверджують, що переведення годинників негативно впливає на наше здоров'я. Експерти кажуть, що готується до зміни часу стоїть за тиждень до переходу на зимовий час.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред