Самопроголошена "влада" анексованого Криму звинуватила Україну у водній блокаді півострова і мають намір в судовому порядку стягнути з Києва від 10 до 20 трильйонів рублів. Це приблизно 136-270 мільярдів доларів США. Із заявою про наміри російських представників на окупованому півострові виступив "заступник голови Держради" Юхим Фікс, повідомляє ТАСС.
За його словами, низка заходів, спрямованих на підготовку позову щодо України, будуть підготовлені наступного тижня. Сума в 10-20 трильйонів рублів, зазначена представником окупаційної адміністрації, це "збиток" від припинення водопостачання окупованого Криму.
"Буквально наступного тижня будемо проводити заходи, пов'язані з підготовкою позову щодо водної блокади, яку здійснювала Україна. Зараз рахуємо збиток - це десь, на наш погляд, між 10-20 трлн рублів, повинні вийти на цю цифру", - підкреслив Фікс.читайте такожУ Криму скаржаться на Україну і погрожують Києву міжнародними судами
Додамо, згідно з чинним курсом валют, 10-20 трильйонів рублів – це близько 136-270 мільярдів доларів США. Дохідний бюджет України у 2021 році повинен скласти 37 мільярдів доларів.
Проблеми з водою у Криму
- На захопленому росіянами півострові останніми роками виникла проблема маловоддя. Запаси водного ресурсу у Криму суттєво скоротилися, а місцеві жителі змушені отримувати воду за графіком.
- Україна після окупації Криму припинила постачати воду на півострів. У Києві стверджують, що у автономній республіці достатньо води для місцевого населення. Водного ресурсу не вистачає для потреб Росії. Українська держава готова відновити постачання води до Криму тільки в тому випадку, якщо там зафіксують гуманітарну катастрофу.
- Представник "влади Криму" Володимир Константинов заявляв, що навіть якщо Україна прийме рішення про відновлення постачань води, інфраструктура півострова до цього технічно не готова.
- Представник президента в АР Крим Антон Коріневич 17 лютого заявив, що українська влада розглядає можливість будівництва дамби на Північно-Кримському каналі. Київ ставить завдання повністю виключити можливість постачання води на анексований півострів.
- 28 лютого повідомлялося, що у Криму досягли "мертвого об'єму" два водосховища – Сімферопольське і Загорське.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред