Україна веде переговори з космічною компанією SpaceX (CEO – Ілон Маск) про запуск на навколоземну орбіту українського супутника Січ 2-30 (2-1), повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.
Уруський анонсував переговори з компанією SpaceX
"Ми інтенсивно працюємо з потенційною компанією, яка надає послуги з запуску. У нас є вікно запустити апарат в грудні за допомогою оператора SpaceX, з яким ми співпрацюємо", - підкреслив він в ефірі Першого ділового каналу.
Про те, чи можливий запуск на ракеті SpaceX стане відомо найближчим часом, додав Уруський.
Міністр зазначив, що космічний апарат практично готовий. Він вимагає аналізу і технічних перевірок готовності до запуску. Останній супутник Україна запустила 10 років тому.
Запуск українського супутника: позиція ДКАУ
У свою чергу Державне космічне агентство України спростувало інформацію про готовність до запуску на орбіту українського супутника Січ 2-1. У ДКАУ підкреслили, що заява Уруського не відповідає дійсності.
"Маніпуляції і некомпетентність офіційних осіб щодо запуску супутника Січ 2-1 дискредитує не тільки перших осіб країни, а й космічну галузь в цілому. Це ставить під загрозу не тільки завершення робіт по супутнику, а й сіє сумніви в інституційній спроможності органів влади виконувати покладені на них функції, що однозначно не сприяє міжнародному іміджу України", — йдеться в повідомлення ДКАУ.
читайте такожКосмос як передчуття: в Україні створять Міністерство у справах космічної галузіВідзначається, що роботи зі створення супутника завершені на 85%, тоді як роботи зі створення Центру управління — тільки на 45%.
Крім того, в Держкосмосі заявили, що на початку грудня 2020 року проект січня 2-1 був у "замороженому стані, без фінансування і навіть пропозицій стосовно фінансування, без будь-яких домовленостей щодо запуску супутника і його експлуатації на орбіті".
Довідка: Січ 2-30 (2-1) - супутник дистанційного зондування Землі. Зараз ведуться переговори про сумісність українського супутника і ракети-носія SpaceX.
Нагадаємо, раніше керівник української компанії Space Logistics Дмитро Легеза оголосив про плани з будівництва на степових просторах Херсонської області повномасштабного космодрому. Стартова ціна проекту - від 50 млн доларів США.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред