Рейдерство захоплює Україну: щодня відбувається 2 атаки на майно законних розпорядників

ЗМІ країни про факти рейдерства повідомляють фактично щодня. Зараз більшість з цих повідомлень стосуються аграрної сфери.

В Україні щодня відбувається 2 атаки на майно, врожай та землі їх законних розпорядників / УНИАН

Рейдерство в Україні набирає обертів. Попри гучні запрошення від президента Володимира Зеленського до іноземних інвесторів вкладати свої кошти у нашу економіку, держава не в змозі захистити вітчизняних бізнесменів та аграріїв від постійних спроб рейдерства їх майна. Про це свідчать дані аналітичного порталу Opendata.

Зокрема, аналітики констатують: щороку кількість рейдерських атак в Україні зростає, а кількість розглянутих справ в суді менше 43% таких випадків.

"За останні 5 років кількість кримінальних проваджень за рейдерство виросла у 2,5 рази: з 290 справ за 2015 рік до 849 у 2020 році, й тенденція на збільшення зберігається", - свідчить статистика.

За 2021-й рік в Україні уже зафіксовано 466 нових рейдерських атак.

"По більшості із них рішення в суді ще не прийнято.

Реклама

З кінця весни загальна динаміка не змінилася: наразі в Україні кожен день стається щонайменше по два рейдерських захоплення", - інформує Opendata.

ЗМІ країни про факти рейдерства повідомляють фактично щодня. Зараз більшість з цих повідомлень стосуються аграрної сфери.

Так, спроба зібрати соняшник господарства "Войтовське", що на Київщині, мала місце два тижні тому. Тоді на поля з чужою технікою для збору фермерського врожаю прибули кілька десятків озброєних молодиків. Місцева поліція майже добу бездіяла, бо її задовільнили надані рейдерами підробні документи. Лише після втручання слідчих Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, покос врожаю аграріїв вдалося зупинити. Техніку, яка приїхала по чуже, правоохоронці забрали та звернулися до суду із клопотання про її арешт.

Господарство "Войтовське" існує 21 рік, має належні документи, техніку й успішно обробляє 2600 га полів місцевих жителів с. Велика Димерка та с. Гоголів уже 12 років. Ті ж, хто приїхав збирати, а фактично красти врожай селян - ТОВ "ТОВ "Промтех -Торг" (ЄДРПОУ 38924113). Компанія зареєстрована у столиці громадянкою Грузії Нікою Кадзанією та має розмір статутного капіталу аж 1 тис.грн. Її основний вид діяльності – "оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням". Попри такі очевидні дані, які фактично одразу вказують на те, хто ж тут рейдер, мала місце згадана вище бездіяльність місцевих правоохоронців. І вона коштувала фермерам втрати врожаю соняшника вартістю 6 млн грн.

Схожий випадок трапився днями і на Дніпропетровщині. Там банда невідомих тероризувала місцевих фермерів три дні, аж допоки поліція все ж почала діяти.

Львівські аграрії, що теж потерпають від рейдерських атак, у серпні вийшли на прес-конференцію. Тоді Асоціація фермерів та приватних землевласників України і Союз українського селянства вкотре звернулися до влади.

Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля закликали оперативно ухвалити порядок викупу земель і затвердити зразок договору про це. А президента України Володимира Зеленського як гаранта Конституції, МВС, ОПУ й інші структури закликали вжити заходів для захисту фермерів і їхнього майна.

Загалом, неспроможність аграріїв, які стають жертвами рейдерства, захисти себе та свій врожай, має кілька складових. Бездіяльність правоохоронців - одна з них, проте вирішувана, коли фермери починають шукати захисту не у місцевих, а у центральних органів правопорядку.

Ще одна складова - зловживання владою з боку місцевих чиновників і депутатів, які часто стають "посібниками" рейдерів та ухвалюють або ж підробляють на їх користь низку рішень.

Наостанок, так звані "чорні реєстратори", які в один клік просто змінюють прізвище реального власника фермерського господарства на будь-яке іншого. І тоді усі тижні, поки Антирейдерська комісія Мін'юсту скасовує незаконну дію реєстратора, самозванці просто скошують та вивозять врожаї аграріїв у невідомому напрямку.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Рейдерство захоплює Україну: щодня відбувається 2 атаки на майно законних розпорядників». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Надя Дорофєєва показала, як її в трусах і фаті прив'язали до коняНадя Дорофєєва показала, як її в трусах і фаті прив'язали до коня Ендокринолог сказала, кому небезпечно їсти хурмуЕндокринолог сказала, кому небезпечно їсти хурму Коли включать опалення в Києві 2021-2022: дати, тарифи і субсидіяКоли включать опалення в Києві 2021-2022: дати, тарифи і субсидія Старша дочка Олі Полякової загриміла в лікарнюСтарша дочка Олі Полякової загриміла в лікарню У поїзді бездомний на очах у пасажирів зґвалтував жінкуУ поїзді бездомний на очах у пасажирів зґвалтував жінку

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти