Мінські угоди - це мертвонароджена дитина, про що всі знають з моменту їх підписання. На жаль, попереднє керівництво країни зробило все можливе для того, щоб велика кількість міжнародних угод і домовленостей прямо посилалися на Мінські угоди: є і відповідні резолюції ООН і резолюції Європейської комісії, і окремі висловлювання німецької та французької сторони, розповів депутат Державної думи Російської Федерації 2007-2016 рр. Ілля Пономарьов.
Про це Пономарьов розповів під час чату на Главреді.
"Звичайно, понятійно було б правильно сказати про те, що Мінські угоди не спрацювали, а тому потрібно створити нові. Однак на практиці це зробити буде дуже складно, тому доводиться домовлятися про те, як їх трактувати. Ці угоди настільки погано в юридичному плані написані, що існує можливість їх трактувати в якому завгодно вигляді: і те ж питання "особливого статусу" (можна говорити про те, що децентралізація – це і є "особливий статус"), і те ж питання амністії, і те ж питання виборів. Всі ці питання можна вирішувати в режимі уточнення Мінських угод", - пояснив він.
За його словами, Мінські угоди ми не викидаємо, але дописуємо їх, уточнюємо і розвиваємо.
"Російська сторона, в принципі, говорила про те, що готова на це, для неї головне – зберегти обличчя і мати можливість голосно сказати по російському телебаченню, що все, заради чого ця війна затівалася, досягнуто: росіяни врятовані, бандерівців немає, мова не ущемлена, "Донбас порожняк не котить" і все інше, про що говорив Володимир Володимирович", - додав Пономарьов.
Водночас колишній депутат Держдуми Росії переконаний, що Путін хотів би піти з Донбасу.
"Це не означає, що він дасть Україні спокій – у нього є безліч інших способів не давати їй спокою. А з Донбасу він вже давно хотів би піти, але для цього йому треба мати можливість піти звідти, з точки зору російської пропаганди, переможцем. Поки йому ця можливість не буде надана, проблема Донбасу буде зберігатися", - зазначив він.
Пономарьов вважає, що Путіну потрібно "цю можливість надати".
"У цьому і полягає мистецтво перемовників. Але поки що будь-які спроби в цьому напрямку наштовхуються на нескінченне самокопання українського суспільства і внутрішню політичну боротьбу, на нескінченні суперечки про "зраду" і "перемогу". А все це не допомагає врегулюванню.
Росія може воювати нескінченно, на жаль. З точки зору фінансів, ресурсів і всього іншого. Але може і піти з Донбасу. Хоч завтра. Було б бажання домовитися - питання Донбасу можна було б закрити до кінця року", - підсумував Пономарьов.
Ситуація на Донбасі - про що йшлося раніше:
- 6 жовтня український президент Володимир Зеленський публічно висловив невдоволення Мінським форматом переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
- 5 жовтня ексочільник українського МЗС Павло Клімкін заявляв про те, що з першого дня після підписання Мінських домовленостей було зрозуміло, що в разі, якщо документ читати буквально, виконати це неможливо.
- 30 вересня прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков заявив, що на Донбасі немає і не було війни між Росією та Україною.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред