Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що ЄС уважно стежитиме за антикорупційною інфраструктурою в Україні, ситуація з якою може загрожувати безвізовому режиму.
Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.
Маасікас зазначив, що умови для безвізового режиму включають зокрема і інституційні речі.
"І ми стурбовані деякими подіями навколо антикорупційної архітектури... ми, звичайно, не коментуємо жодним чином рішення Конституційного Суду (про неконституційність указу про призначення директора НАБУ, - ред.). Але ми хочемо зробити акцент на правовій, конституційній ясності навколо НАБУ, яка повинна бути відновлена дуже швидко", - зазначив посол Євросоюзу.
Дипломат підкреслив, що ситуація навколо НАБУ повинна вирішитися якомога швидше.
"Це, звичайно, те, за чим Євросоюз і партнери Євросоюзу спостерігають дуже-дуже уважно. Процес візової лібералізації оцінюється щороку, і ми за цим будемо стежити дуже уважно", - додав посол.
Він також уточнив, що заява депутата Європарламенту Віоли фон Крамон про пряму загрозу для безвізового режиму з Україною має вагу, але остаточне рішення за Єврокомісією. Водночас, на його думку, в цих питаннях поки не зроблено нічого незворотного.
Нагадаємо:
- У Європарламенті заявили, що Україна ризикує позбутися безвізу з ЄС. Також під загрозою опинилося отримання траншу від Євросоюзу в розмірі 1,5 млрд євро. Всьому виною - тривала процедура відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
- Євродепутат, член комітету у закордонних справах Віола фон Крамон заявила, що"уряд України спішно проштовхує кандидатів, яким не вистачає досвіду і сумлінності для відбору керівника САП". За її словами, український уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 млрд євро".
- Пізніше президент Володимир Зеленський прокоментував припущення про те, що Україна може втратити безвіз з Євросоюзом після рішення Верховної Ради про призначення членів конкурсної комісії з відбору на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред