Угорщина поставила Україні нові умови для зняття вето в НАТО

29 травня 2020, 17:12
577
Будапешт чекає вирішення питань з законами про освіту і мову.
Прапори Угорщини та України
Будапешт чекає вирішення питань з законами про освіту і мову / news.church.ua

За словами міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, в червні три спільні комісії України і Угорщини повинні узгодити кроки, які вирішать спірні питання у відносинах двох країн.

"Ми ще не досягли цього етапу, але ми домовилися, ми отримали пропозицію, проект рішення, щоб ми прийняли спільну декларацію, яка покаже нам шлях майбутнього співробітництва і тут є положення, що стосуються економіки, освіти", - заявив він у ході спільної з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою прес-конференції в Будапешті.

Він уточнив, що рішення стосовно Україні в НАТО блокує не тільки освітнє законодавство, але також закон про мову.

"Угорщина чекає вирішення проблем з питанням освіти і законом про використання державної мови. Тоді ми не будемо блокувати те, що блокуємо у зв'язку з НАТО", - додав Сійярто.

читайте такожМеморандум з Угорщиною: крок до сепаратизму або шанс на примирення з сусідамиУ свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна пропонує Угорщини підписати документ з фіксацією, що угорці в Закарпатті - це історичне та культурне надбання, а не проблема.

Він повідомив, що угорській стороні передав на розгляд проект документу для внесення пропозицій, який у майбутньому обидві країни можуть підписати.

"Там є одна пропозиція, і в цьому реченні написано, що українці в Угорщині та угорці в Україні є надбанням обох країн. Не проблемою, а надбанням. Я пишаюся тим, що в Україні є угорська національна меншина. Я завжди з задоволенням на Закарпатті їм страви угорської кухні, а також проїжджаючи, намагаюся прочитати дорожні написи угорською мовою", - заявив Кулеба.

Він додав, що уряд України не здійснює ніякої інформаційної політики, спрямованої на яку-небудь негативізацію угорців, які проживають в Україні і є невід'ємною частиною українського суспільства.

Нагадаємо, раніше Сійярто передав пропозиції щодо закону про освіту.

Він запропонував прирівняти угорську мову до мови корінного народу, збільшити кількість годин на вивчення української мови за рахунок збільшення кількості уроків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти