"Ми не країна сировини": Зеленський зробив заяву про угоду з США про мінерали

17 лютого 2025, 15:59оновлено 17 лютого, 18:07
370
Президент України пояснив, чому не підписав документ із США щодо рідкоземельних металів.
'Ми не країна сировини': Зеленський зробив заяву про угоду з США про мінерали
Зеленський сказав, якою має бути угода із США щодо корисних копалин / Колаж: Главред, фото: Офіс Президента, facebook.com/DonaldTrump

Ключові тези Зеленського:

  • Україна зацікавлена в підписанні угоди про копалини
  • Наразі документ не містить жодних гарантій безпеки для України
  • Угоду про метали із США потрібно доопрацювати

Україна зацікавлена у тому, щоб підписати угоду про корисні копалини зі Штатами, однак над домовленістю ще варто попрацювати, щоб документ враховував ключові інтереси країни. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час онлайн-пресконференції з Абу-Дабі.

Український лідер пригадав, що коли сторони перейшли до деталей, виявилося, що наразі угода про корисні копалини із США не містить гарантій безпеки для України. За словами Зеленського, це принципово важливий аспект, який має бути хоча б окреслений у меморандумі.

відео дня

Президент України підкреслив, що деякі деталі в угоді можуть змінюватися з часом, але ключові речі мають бути чітко визначені.

Він пояснив, якщо в документі йдеться про гарантії безпеки, то варто розглянути їх у контексті НАТО або альтернативних механізмів. Зеленський додав, що гарантії безпеки – це не лише військова допомога, а й економічні та політичні зобов’язання.

"Щодо нашої армії: якщо Україна наразі не є членом НАТО, то ми повинні будувати власну систему безпеки за аналогією з Альянсом. І це має бути не просто концепція, а конкретні кроки. Для цього потрібні фінансування, зброя та інвестиції", – сказав глава держави.

Зеленський додав, що Україна підтримує інвестиції з боку США, але головне не лише отримання ресурсів, а й створення можливостей для інвестування.

"Україна – не просто країна сировини, і це має бути чітко зафіксовано в документі", – підкреслив президент.

'Ми не країна сировини': Зеленський зробив заяву про угоду з США про мінерали
Рідкоземельні метали в Україні / Інфографіка: Главред

Угода про корисні копалини - останні новини

Нещодавно в Офісі Президента України підкреслили, що Україна може погодитися надати США природні ресурси в обмін на допомогу. Зазначалося, що президент України восени обговорював це питання з Трампом.

Пізніше Дональд Трамп заявив, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України незалежно від того, чи вдасться успішно укласти мирну угоду між Києвом і Москвою. За його словами, Україна вже погодилася передати Штатам рідкоземельні метали на суму 500 мільярдів доларів як оплату за військову допомогу, яку Вашингтон уже надав.

Згодом ЗМІ повідомили, що президент України Володимир Зеленський у Мюнхені відмовився підписати документ про мінеральні ресурси України. Відомо, що згідно з угодою, у володіння США перейшла б половина майбутніх мінеральних ресурсів країни, але український лідер відповів на неї відмовою.

Інші новини:

Мирний план Трампа - що відомо

Агентство Bloomberg із посиланням на поінформовані анонімні джерела писало, що спеціальний представник Трампа з питань України та РФ Кіт Келлог презентує мирний план Трампа під час Мюнхенської конференції.

У виданні описали, у чому полягає "мирний план Трампа":

  • заморожування війни;
  • окупована росіянами територія залишається в "підвішеному стані";
  • Україна отримує гарантії безпеки, щоб Росія не могла напасти знову.

Пізніше Кіт Келлог заявив, що не представлятиме "мирний план" президента Дональда Трампа на Мюнхенській конференції з безпеки. Коли план буде готовий, Трамп особисто його представить.

6 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що у Трампа ще немає офіційного плану для закінчення агресивної та неспровокованої війни Росії проти України.

Раніше ЗМІ писали, що мирний план Дональда Трампа для України може включати два основні пункти. Перший параметр стосуватиметься членства України в НАТО. Це питання буде знято з порядку денного і "покладено в шухляду", але не "викинуто в смітник". Другий параметр - це заморозка бойових дій уздовж лінії, яка де-факто складеться на полі бою на той момент.

Колишній радник Дональда Трампа Джон Болтон заявив, що обраний президент США має намір швидко завершити війну в Україні після свого вступу на посаду. Водночас умови, на яких це буде досягнуто, Трампа не надто хвилюють.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти