Кого в Україні примусово не мобілізують до ЗСУ в червні: що сталося

29 травня 2024, 09:38
2051
За законом про мобілізацію в Україні військовослужбовці, які повернулися з російського полону, можуть призватися до ЗСУ тільки за власним бажанням.
мобілізація в Україні
Кого примусово не мобілізують до ЗСУ в червні - що сталося / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

У рамках мобілізації в Україні деякі категорії громадян заборонено примусово призивати на службу в Сили оборони. Такі люди можуть вступати до їхніх лав тільки на контракт і добровільно, повідомляє "24 канал".

Згідно з новим законом про мобілізацію в Україні військовослужбовці, які повернулися з російського полону, можуть призватися до ЗСУ тільки за власним бажанням.

Також добровільно вступити до ЗСУ можуть громадяни України, яким ще не виповнилося 25 років, які пройшли базову військову підготовку.

відео дня

Крім того, добровільно на контракт до Сил оборони можуть піти особи з інвалідністю, іноземні громадяни та люди без громадянства. Для цього їм слід звернутися до ТЦК і СП (у просторіччі - військкомат) за місцем фактичного проживання або безпосередньо до військової частини, в якій збираються служити.

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.

Мобілізація в Україні - оновлення даних військовозобов'язаними

Нагадаємо, новий закон про мобілізацію набув чинності з 18 травня. Згідно з ним, усі чоловіки призовного віку від 18 до 60 років мають оновити свої дані в ТЦК і СП, ЦНАПах або в електронному режимі протягом 60 днів із дня набрання чинності законом.

Також якщо військовозобов'язаний не оновить свої облікові дані протягом двох місяців, тобто до 18 липня, поліція може його затримати і доставити до ТЦК. Однак тут є певні нюанси.

Як повідомляв Главред, підполковник Павло Литвин розповів - система онлайн-обліку військовозобов'язаних "Оберіг" збирає дані з різних реєстрів, зокрема платників податків, що дає змогу ТЦК знаходити роботодавців військовозобов'язаних та організовувати їхні візити до військкоматів.

Вас може зацікавити таке:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти