Критичне мислення - нова, проте дуже популярна навичка, яку з нещодавніх пір наполегливо вимагають роботодавці. Люди повинні вміти піддавати факти сумніву. Проте дослідники стверджують, що це не проста навичка, яку, до того ж, дуже важко розвинути. Особливо не пощастило тут тим, кого з дитинства вчили не відрізнятися від інших.
Про те, як навчитися мислити критично, йдеться в сюжеті ТСН в рамках спецпроекту "Мозковий штурм".
"У світі немає двох однакових за структурою мізків. Що це означає? Що процес мислення у кожного різний. Смаки різні. Критичне мислення - це якраз про те, що я залишаю за собою право бути незгодним", - говорить психолог і порівнює критичне мислення зі спортом, а точніше - спортсменом, який вийшов на забіг з перешкодами.
"Треба перестрибнути власні сумніви, поставити правильні питання, знайти зв'язок між людьми і явищами, обґрунтувати рішення доказами. Якщо спортсмен впорається, "хакнути" ваш мозок маніпуляціями буде неможливо", - додають експерти.
За їхніми словами, величезний вплив має думка оточуючих. Адже бути не таким, як все - це соціальний страх.
"Думати не так як інші - це геніально і фантастично", - підсумували психологи і порадили вчити цьому дітей. Тільки таким чином з них зможуть вирости впевнені дорослі.
Також є певний лайфхак, який покаже вам наскільки ви критично мислите і чи потребуєте в тому, щоб повчитися цій навичці.
Якщо ви мільйон разів перепитуєте інших, як вам вчинити в тій чи іншій ситуації, вам стає дискомфортно або навіть фізично погано, коли у всіх запитують вашу думку. Все це означає, що на вас легко вплинути в різні моменти. Тому є необхідність в роботі над собою.
Нагадаємо, доктор і відомий телеведучий Євген Комаровський попередив батьків про нову небезпечну дитячу гру. Йдеться про сніффінг, який може стати летальним дитини.
За словами Комаровського, сніффінг - це сучасна форма токсикоманії, поширена серед дітей, коли вони нюхають газ з запальничок або балонів для їх заправки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред