Кадрові зміни, які відбулися останнім часом в оборонному секторі і в спецслужбах, обумовлені наведенням порядку, заявив глава правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.
Як підкреслив він у матеріалі на Главреді, деякі керівники виявилися неефективними, "або наробили таких речей, після яких їх треба було звільняти".
Експерт переконаний, що у випадку з Міноборони і Генштабом було очевидно, що одна з головних проблем, яку треба було вирішувати – це складні відносини між міністром оборони і командувачем ЗСУ.
"Переміщення Хомчака на посаду в РНБО - це спосіб вирішення цієї проблеми. Але місце - тут не головне, тому що тут визначальне те, що він залишається в команді. Статус заступника секретаря РНБО за політичною традицією є певним кадровим резервом", - пише він.
Політолог зазначив, що звільнення заступників міністра оборони – це реагування на проблеми міністерства, зокрема, щодо реалізації Закону про оборонні закупівлі.
"Судячи з зовнішніх ознак, розглядалося і питання про відставку самого міністра - під час відставки Авакова були чутки, що можуть звільнити ще кількох міністрів, серед яких був і Таран. Але оскільки звільнили тільки заступників, це означає, що Таран отримав ще один випробувальний термін і шанс проявити себе. Тому питання щодо його відставки не закрите - все залежатиме від його подальшої роботи і "синергії" в команді", - додав Фесенко.
Раніше президент звільнив Хомчака з посади головнокомандувача Збройних сил України і призначив на неї Валерія Залужного, який був командувачем оперативним командуванням "Північ".
Днем раніше Зеленський влаштував масові кадрові перестановки і в СБУ. Президент звільнив першого заступника Голови СБУ та керівника Антитерористичного центру при відомстві - Руслана Баранецького.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред