Україна та Росія навряд чи розірвуть дипломатичні відносини, оскільки це серйозні крок і жодна зі сторін в ньому не зацікавлена. Якщо ж Україна все ж таки наважиться, то це матиме низку негативних наслідків.
Таку думку Главреду озвучив експерт з питань міжнародної політики, директор інформаційно-політичного центру Перспектива Павло Рудяков.
За словами експерта, дипломатичні відносини між країнами на даний момент існують лише формально. За фактом контакти мінімізовані на 95%, оскільки замість послів в обох країнах вже давно працюють тимчасові повірені, а консульські служби працюють не дуже ефективно.
"І оскільки ця ситуація триває вже кілька років, то зрозуміло, що ні українська, ні російська сторони в розриві не зацікавлені. Адже розрив відносин - це серйозний крок, який виходить за рамки двосторонніх відносин. Оскільки Україна контролюється ззовні, якщо ми захочемо піти на розрив відносин з РФ, нам доведеться радитися із Заходом, де нам порадять від цього кроку утриматися", - вважає Рудяков.
Він додав, що розрив дипломатичних відносин між Україною та Росією може потягнути за собою і різке погіршення відносин з цілою групою країн, що пов'язані з РФ.
"Крім того, до цього може негативно поставитися і Китай, який після інциденту з Мотор Січ придивляється до наших дій з подвійним і навіть потрійним інтересом. Тобто навіть якщо Україна захоче це зробити, то їй просто не дадуть", - пояснив експерт.
Крім того, це погано і для українських громадян. За різними оцінками, є близько 2,5 мільйона осіб, які досі їздять в РФ на заробітки або ж тимчасово там проживають. Тому людський фактор у зв'язку з цим також має важливе значення, резюмував експерт.
Затримання в РФ консула України Сосонюка - про що писав Главред:
- 16 квітня співробітники ФСБ затримали консула Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка.
- У спецслужбі стверджують, що Сосонюк нібито намагався отримати інформацію закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ.
- До українського дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права, додали в ФСБ.
- Україна направила ноту російському дипломату. Щоби залишити країну, у нього є 72 години, заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
- Москва заявила, що залишила за собою право вислати українського дипломата у відповідь на оголошення українською стороною персоною нон ґрата радника посольства РФ в Україні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред