Проблеми з водою в анексованому Криму пов'язані з поганим управлінням окупаційною російською адміністрацією півостровом. Росія переселила до автономної республіки 500 тисяч осіб, проте не займалася врегулюванням господарських питань протягом 7 років, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 колишній представник президента у АР Крим Борис Бабін.
За його словами, нестача води у Криму виникла в тому числі і через неефективне управління захопленою територією. На півострові визнають, що більшість води втрачається в мережах розподілу, тому що проблему дефіциту водного ресурсу за всі ці роки ніхто не вирішував.
"Насправді ця проблема виникла 7 років тому, вона поглиблюється через безгосподарність окупаційної влади. Вони самі визнають, що сьогодні втрачають більшість води в мережах розподілу, оскільки 7 років у Криму ніхто не займався цими питаннями. Коли відповідаєш за територію, потрібно не тільки махати прапорцями і будувати військові об'єкти, а й думати, наприклад, про каналізацію, про що 7 років ніхто не думав", - сказав Бабін.читайте такожУ Зеленського розповіли, як Київ залишить Росію без води у Криму
Також він додав, що Росія всупереч міжнародному законодавству переселила до Криму півмільйона людей, проте не вирішила питання щодо того, "що вони будуть пити і чим змивати за собою продукти життєдіяльності".
"Коли РФ через 7 років з цими продуктами життєдіяльності зіткнулася, вони визнали існування цієї проблеми. Минулий рік був посушливим, якби він не був таким посушливим, проблема виникла б у 2022 році", - підкреслив Борис Бабін.
Проблеми з водою у Криму
- Однією з головних проблем на анексованому півострові останніми роками стала ситуація з маловоддям. У Криму суттєво скоротилися запаси водного ресурсу, внаслідок чого місцеве населення відтепер отримує воду за графіком.
- Україна готова подавати воду на Кримський півострів тільки в тому випадку, якщо там буде зафіксована гуманітарна катастрофа. У Києві вважають, що водного ресурсу для місцевого населення там достатньо, тоді як води не вистачає для потреб Росії.
- Представник самопроголошеної влади Криму Володимир Константинов вважає, що навіть якщо Київ погодиться подавати воду на півострів, це неможливо реалізувати, тому що відповідна інфраструктура технічно до цього не готова.
- 17 лютого представник президента у АР Крим Антон Кориневич розповів, що на Північно-Кримському каналі планують побудувати дамбу, щоб виключити навіть теоретичну можливість подачі води на захоплений росіянами півострів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред