Різка необхідність збройних сил РФ в анексованому Криму у водних ресурсах запросто може підштовхнути до вторгнення в Україну.
Як повідомляє Укрінформ, про це заявив член Меджлісу кримськотатарського народу, голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
"Потреба Росії в дніпровській воді залишається, і вона продовжуватиме спроби роздобути дніпровську воду. Але я хочу однозначно сказати, що тих ресурсів води, які є в Криму, для цивільного населення достатньо. Виключаючи активне використання води для збройних сил Російської Федерації, наприклад, для заповнення водою радіаторів танків і бронетранспортерів, то води в Криму цілком достатньо, щоб там не було гуманітарної катастрофи", – запевнив він.
Однак, зазначив Барієв, Росія активно працює на всіх фронтах, у тому числі дипломатичному, заявляючи, що Україна нібито проводить політику дискримінації щодо жителів Криму.
"Було звернення до ЄСПЛ від так званого рибного господарства, яке в підсумку показало програш російських юристів і всієї правової системи Росії", – повідомив член Меджлісу.
Однак, підкреслив він, ці процеси потрібні Росії для того, щоб створити певні передумови для своїх дій, які можуть привести до вторгнення.
читайте також"Ворог – бандерівці": Касьянов оцінив сценарій з російськими танками на Київ
На думку Барієва, Україна завжди має бути готовою до вторгнення і працювати в декількох напрямках, перший з яких – посилення стримування можливого нападу з боку РФ, враховуючи той контингент російських військ, який знаходиться на території Криму і південного сходу України.
"Я вважаю справедливим те, що влада і громадськість активно заявляють про загрозу Україні з боку Росії й таким чином привертають увагу міжнародного співтовариства, американських і європейських експертів з метою прийняття своєчасних превентивних заходів у вигляді посилення політики санкцій у вигляді посилення української армії", – сказав він.
За словами члена Меджлісу, важливо, щоб Захід розумів, що якщо буде ескалація конфлікту в Україні, то проблема українських біженців стане більш дорогою проблемою для Заходу, ніж своєчасне надання допомоги для України і вчасно прийняті превентивні дії у вигляді санкцій щодо країни-агресора.
Як писав Главред, в регіонах України біля акваторій Чорного і Азовського морів продовжує зростати напруга ‒ з причини мілітаризації РФ захопленого навесні 2014-го півострова Криму. Про цейдеться в заяві міністра оборони України Андрія Тарана.
Зазначимо, волонтер та блогер Юрій Касьянов бачить величезну кількість факторів, які підтверджують можливий напад Росії на Україну.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред