Ключове:
- Наразі створюється план європейської миротворчої місії
- До проєкту може долучитись Німеччина, Франція, Польща, країни NB8 та Велика Британія
12 грудня президент Франції Еммануель Макрон відвідає Варшаву, щоб обговорити з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском плани щодо європейської миротворчої місії, спрямованої на збереження суверенітету України в контексті можливої угоди між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним.
Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.
Колишній заступник генерального секретаря НАТО Каміль Гранд зазначив, що запропонована Францією місія має на меті забезпечити дотримання припинення вогню та лінії розмежування в Україні, щоб унеможливити порушення цих умов з боку Кремля.
Ідея про направлення військ НАТО в Україну була вперше висловлена Макроном у лютому цього року, хоча тоді він не уточнив деталей.
Згодом, під час зустрічі з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером 11 листопада, він розвинув цю пропозицію. Ще одна зустріч із лідерами скандинавських і балтійських країн (NB8) та Польщі відбулася 27 листопада у Харпсунді, де ця ініціатива також обговорювалася.
Елі Тененбаум, директор Центру досліджень безпеки при Французькому інституті міжнародних відносин, пояснив, що місія може включати близько 40 тисяч військовослужбовців, організованих у п'ять бригад. Польща може взяти на себе командування однією з них.
Цю інформацію підтвердили виданню Politico європейський дипломат та французький чиновник.
На думку Гранда, широке міжнародне представництво у складі місії знизить ризик нового вторгнення Росії. Серед країн, які можуть долучитися до проєкту після виборів, він називає Німеччину, Нідерланди, а також ключових учасників – Францію, Польщу, країни NB8 та Велику Британію.
Інші важливі міжнародні новини
Як повідомляв Главред, напередодні прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск анонсував старт переговорів між Києвом та Москвою. За його словами, вони можуть початися цієї зими.
Також стало відомо, що президент США Дональд Трамп на перший день президенства готує "гучний старт". Він планує підписати понад 25 указів, зокрема щодо імміграції та енергетики.
Своєю чергою президент України Володимир Зеленський зробив заяву про вступ до НАТО. За його словами, Україна не хоче втягувати своїх партнерів у війну і розуміє, що Альянс не може прийняти її під час війни.
Читайте також:
- Ворог відмовляється виконувати накази на ключовому напрямку: деталі від ЗСУ
- "Приймати нестандартні рішення": що придумав Сирський на Покровському напрямку
- Після вибухів частина Севастополя без світла: оголосили "невідкладний ремонт"
Навчання ЗСУ у країнах НАТО
Союзники допомогли підготувати на полігонах ЄС тисячі українських військових і обіцяють продовжувати вишкіл для бійців ЗСУ.
Станом на дані 2023 року за 17 місяців у Британії 30 тисяч солдатів достроково пройшли вишкіл. Уряд Великої Британії каже, що програма навчання є безпрецедентною з часів Другої світової війни.
2023 року Палата депутатів Чехії схвалила пропозицію уряду, і українські воїни змогли продовжити навчання в Чехії у 2024-му.
Протягом 2023 року в Чехії пройшли навчання близько 3500 українських військовослужбовців, іще близько 500 навчили чеські інструктори на території Польщі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред