Дипломат, колишній міністр закордонних справ України, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко розповів, як багато часу знадобиться на те, щоб Україна дійсно стала членом НАТО і що для цього потрібно зробити.
За його словами, є два аспекти, які потрібно враховувати: те, що ми повинні зробити у себе (і це найголовніше), і те, що називається "політичною волею" наших партнерів.
"Поки що політичної волі, якщо ми говоримо про НАТО, у Німеччини і у США, як не дивно це може виглядати, немає. Щодо Німеччини, то це її традиційна позиція, яку треба змінювати і пояснювати нашим німецьким партнерам її абсурдність. А ось те, що США, які лобіювали вступ України в НАТО, роблять сьогодні, викликає багато питань про те, чому курс Штатів так змінився", - сказав Огризко в інтерв'ю Главреду .
Він додав, що заяви про те, що потрібно уникати ескалації, не витримує жодної критики.
"Фінляндія з не меншим кордоном приєдналася до НАТО, і чомусь в Москві з цього не зробили якихось катастрофічних висновків. А між фінським кордоном і Санкт-Петербургом, другим за значенням містом в Російській Федерації – 60-70 км. Тому говорити про те, що це якимось чином змінило ситуацію, не можна. Якщо Україна стане членом Альянсу, і до Москви ще залишатиметься добрих 800 км, чим це їй загрожуватиме?!", - сказав він.
"Все це ми повинні пояснювати і розвінчувати російські міфи про те, що Росія ніколи не змириться з членством в НАТО. Погодиться, якщо буде політична воля. Про це ми повинні говорити, і я думаю, що 2024 рік в цьому плані буде дуже-дуже важливим", - додав дипломат.
Дивіться інтерв'ю Володимира Огризка Главреду:
Як повідомляв Главред, військовослужбовець ЗСУ Віктор Андрусів вважає, що російський диктатор Володимир Путін має готовність і політичну волю до запуску ракет по країнах НАТО, але у РФ немає намірів відкритої війни з Північноатлантичним альянсом.
Колишній посол України в Лондоні Вадим Пристайко нещодавно заявив, що Велика Британія є однією з країн, яка може направити в Україну свої збройні сили. Ексрадник міністра внутрішніх справ і глави Офісу президента, військовослужбовець ЗСУ Віктор Андрусів прокоментував слова дипломата і зазначив, що такий розвиток подій є неможливим.
"Я швидше повірю в те, що Британія розглядатиме можливість завдання ракетно-бомбових ударів по російських військах, ніж участь своїх солдатів у бойових діях на території України", - припустив він.
Інші новини:
- Якою буде політика США щодо НАТО, якщо президентом стане Трамп: експерт розкрив деталі
- Вступ України до НАТО та ЄС: Огризко оцінив шанси на 2024 рік
- "Ніколи не станеться": Фіцо лякає Третьою світовою, якщо Україна вступить до НАТО
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред