Компанія ДТЕК з 20 квітня припиняє роботу найбільшого вугільного підприємства країни ДТЕК Павлоградвугілля з причини затяжної кризи в енергетичній галузі країни.
Як повідомили в прес-службі ДТЕК Енерго, будуть закриті десять вугільних шахт, а також допоміжні гірничозбагачувальні і ремонтні підприємства.
"Через безконтрольний імпорт електроенергії з Росії та Білорусі знизилася затребуваність вітчизняної електроенергії і, як наслідок, знизився обсяг споживаного вугілля на станціях. На складах ТЕС і шахт накопичено понад 2,9 млн тонн незатребуваного вугілля. В країні призупинена робота близько 30 вугільних шахт, у простої перебувають понад 40 тис. осіб. Збиток теплової генерації за останні півроку становить 3,1 млрд грн. Всі ТЕС працюють нижче мінімального складу, близько 50% працівників перебувають у простої", - сказано в повідомленні.
читайте такожШанс або сумний кінець: якою Україна вийде з коронавирусного кризиНаголошується, що назріваючу кризу посилила пандемія, внаслідок карантину було знижено споживання електроенергії в країні, зменшені обсяги її виробництва і рівень платежів.
Тимчасово без роботи залишаться 18700 працівників шахт і допоміжних підприємств. Вони будуть отримувати під час простою мінімальну зарплату із збереженням трудового стажу. Невелика частина працівників буде забезпечувати технічне обслуговування підприємств, щоб, у разі зміни ситуації, можна було швидко відновити роботу.
"З 20 квітня ДТЕК Павлоградвугілля зупиняє роботу всіх своїх підприємств. Працівники будуть отримувати мінімальну зарплату. Зупинка Павлоградвугілля - це зупинка усієї вугільної галузі України!" - говорить генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
Як раніше повідомлялося, найбільший за останні 100 років обвал світової економіки прогнозує Міжнародний валютний фонд, який спровокує пандемія коронавіруса Сovid-19, а також методи багатьох країн боротьби з нею.
Нагадаємо, через пандемію китайського коронавіруса Covid-19 світова економіка опинилася в стадії рецесії. Причому її наслідки можуть бути набагато гіршими, ніж результати фінансової кризи 2008/2009 років.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред