Закрита труна та без прощальних церемоній: як ховатимуть жителів Києва

27 березня 2020, 18:42
546
У КМДА розробили механізм поховання померлих від страшного вірусу.
Мешканців Києва ховатимуть без прощальних церемоній
Мешканців Києва ховатимуть без прощальних церемоній

У нашій країні ситуація з поширенням моторошної хвороби з Китаю, на жаль, продовжує погіршуватися.

Київ лідирує за випадками зараження - 55 з 218 по всій Україні. Через це в КМДА відповіли на питання журналістів ZN.UA про готовність столиці в разі потреби оперативно організувати поховання померлих від коронавірусної інфекції.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, Юлії Грамотної, в Києві налічується 29 кладовищ, відкрито тільки Північне, де відбуваються поховання. На інших 28 померлих лише підзахоронюють.

читайте такожЗапоріжжя вирішили зцілити від коронавіруса молитвою з вертольота

Міська влада схвалила рішення, що померлих від коронавірусу Covid-19 ховатимуть у патологоанатомічних мішках. Це стосується медичних установ, поховання ж забезпечуватимуть патологоанатоми. Згідно з процедурою, тіло померлого будуть поміщати в труну і закривати. І тільки після цього відповідальність за поховання буде на ритуальних службах.

Також в КМДА повідомили про те, що в разі, якщо людина померла від Covid-19 - труна має бути закритою, а ніяких прощальних заходів проводитися не буде.

Згідно ст. 11 Закону України "Про поховання та похоронну справу", поховання померлого покладається на виконавця волі померлого. Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання його волі або в разі відмови виконавця від виконання волевиявлення померлого ховають чоловік (дружина), батьки (усиновлювачі), діти, сестра, брат, дід чи баба, онук (правнук) або інша особа, яка зобов'язалася поховати померлого.

У зв'язку з введенням в Києві надзвичайної ситуації, ритуальні служби СКП "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування", СКП "Київський крематорій", КП "Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник" вжито відповідних заходів з техногенно-екологічної безпеки.

На підприємствах створені комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, які розробили відповідні заходи. Також на стендах підприємств розмістили інформацію про те, що під час замовлення ритуальних послуг в приміщенні може перебувати не більше двох осіб. Учасників громадянської панахиди повідомили про необхідність застосування засобів індивідуального захисту під час проведення панахиди прощання з померлим.

Крім того на підприємствах щодня проводять вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів в приміщеннях і в ритуальних залах, де проходить панахида прощання з померлим. Працівники комунальних ритуальних служб, які задіяні в поховальних процесах, забезпечені масками, рукавичками, змінним одягом і дезінфікуючими засобами.

Як раніше писав Главред, в Тернопільській області тіло померлого від коронавірусу 68-річного чоловіка в обласній інфекційній лікарні видали родичам в чорному пакеті. При цьому близькі померлого були змушені самостійно класти тіло небіжчика в труну і завантажувати в свою машину для того, щоб відвезти на поховання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти