Про Інтернет знають абсолютно всі хоча б на рівні "шайтан коробки", в якій зберігаються відповіді на всі іспити та питання викладачів. Набираєш потрібне питання в пошуковик — і тонни інформації як на долоні. Але насправді це лише один, видимий рівень Всесвітньої павутини.
У цій частині можна знайти все, чим користуємося ми з вами: соціальні мережі, блоги, новинні та інші сайти. Іншими словами, видима мережа — це все, що можна знайти за допомогою звичайних пошукових систем (Google, Яндекс та інші).
Далі прямує глибокий інтернет (Deep Web) — те, що не змогли знайти роботи гугла, а отже те, що не відображається в пошукових запитах. Зазвичай це сайти, доступ до яких закриті паролем, або сторінки без переадресації на інші — з яких штучному інтелекту не вибратися.
Даний сегмент таїть в собі безліч різноманітної інформації — доступ до камер спостереження, видалені сторінки та фотографії в соцмережах, закрита документація — шлях до якої через гори сміття і пробивають собі так звані "Нетсталкери". Хтось займається цим заради забави, а хтось отримує зі здобутої інформацію пряму вигоду, продаючи інформацію вже в іншому, тіньовому сегменті інтернету — Дарквебі".
"Дарквеб" — це закритий інтернет-простір, доступ до якого не можна отримати за допомогою мережевих програм. Не можна просто зайти в найтемніший куточок інтернет, відкривши нову вкладку в своєму браузері. Потрібне спеціальне програмне забезпечення, таке як "Tor" або "I2P". Хоч принцип роботи даних програм різний, суть одна — замаскувати користувача від чужих очей і одночасно відкрити доступ до того, що вже було замасковано.
"Темною мережою" в більшості своїй користуються військові та урядові структури, щоб державні таємниці не потрапили в чужі руки. Однак, поки одні свої секрети приховують, інші своїми секретами діляться. Сегмент мережі, джерело якого майже ніяк неможливо відстежити, став притулком для тих, кому у відкритому інтернеті перебувати просто небезпечно. При належних знаннях можна знайти цілі форуми педофілів, расистів, збоченців всіх мастей, і звичайно ж, наркоманів і наркодилерів. Можливо, ви чули,про тіньові ринки збуту через дарквеб. І вони дійсно існують. Їх оборот обчислюється мільйонами доларів на рік.
І тут в особливо екстремального читача виникне органічне питання: "Де підступ? Я вже давно хочу полоскотати собі нерви незаконними діяннями". Відповідь проста: вся справа в людях. Ніколи не знаєш, з ким саме ти тримаєш зв'язок — зі звичайною людиною, співробітником поліції або з серійним маніяком. Дуже великий ризик, що це спланована підстава і потім до тебе прийдуть. А ось хто прийде — вже зовсім інша історія…
Наша порада для шукачів пригод в інтернеті — знайдіть краще цікаву книгу, фільм або гру. Так, відчуття не такі гострі, зате наслідків точно не буде.
З такого приводу ми зібрали Топ-10 ігор, які надовго запам'ятаються і не дадуть занудьгувати, навіть якщо на їх проходження підуть тижні та місяці.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред