Ігрова індустрія вже давно перестала бути "гуртком за інтересами", спрямована на несвідомих тінейджерів. У XXI столітті – це ціла культура, що охоплює безліч звичних людині галузей життя.
Втім, чи є з цього користь для звичайної, середньостатистичної людини? Відповідь – однозначно так. Вченими всього світу вже не раз було доведено, що деякі комп'ютерні ігри здатні комплексно розвинути безліч корисних якостей в людині.
Зокрема вони здатні тренувати пам'ять і логіку, змушувати людину мислити критично в складних ситуаціях, а також стимулювати ділянки мозку, які не залучені у звичному рутинному житті. Дані аспекти настільки корисні, що провідні країни світу поступово включають ігри в шкільну програму, тим самим визнаючи всю користь деяких комп'ютерних продуктів.
Civilization
Культова серія ігор в жанрі стратегія, яка імітує карту світу в різні історичні проміжки. Гравцеві пропонується стати полководцем однієї країни і вести її вперед з метою захопити весь світ, при цьому, використовуючи знання з політики, економіки, географії, історії та дипломатії.
У комплексі з постійними переговорами, міжусобицями з ворогами, мирними угодами, шляхами розвитку держави, Цивілізація виступає одним з найкращих інструментів цікавого тренування логіки та інтелекту. Водночас є можливість ненав'язливо підучити історію, оскільки гра широко охоплює історичний спектр.
Civilization VI - остання на сьогодні гра в серії.
Portal
Головоломка, в якій головній героїні належить вирішити безліч цікавих і захватних завдань. Дії відбуваються в містичній лабораторії, а тому героїня має якусь суперсилу. Вона може миттєво переміщатися в просторі сама, а також різні предмети з оточення.
Над вирішенням завдань доведеться трохи подумати, а тому Portal – одночасно цікава і корисна гра, яка стимулює мозкову діяльність. У дослідженні 2014 року, опублікованому в науково-популярному журналі Popular Science, було доведено, що Portal 2 розвиває інтелект в рази краще, ніж безліч спеціалізованих ігор.
Portal 2 - шедевр на десятиліття вперед.
Quantum Conundrum
Захоплива головоломка з цікавим сюжетом. Головний герой – хлопчик-підліток, який приїхав до дядька в дивний будинок з сотнями механічних інновацій. Сам дядько, по лору, знаходиться в найдальшій кімнаті будинку.
Суть гри – розгадати всі завдання і звільнити родича. Гра формує логічний підхід до перешкод на шляху, а також в цікавій формі допомагає концентрувати увагу і розробляти власні стратегії.
Quantum Conundrum - стрибайте у різні виміри і вирішуйте головоломки.
SimCity
Серія комп'ютерних ігор в жанрі містобудівний симулятор. Гравець в ній представлений в ролі міра міста, основною метою якого є утримання рівня щастя кожного жителя.
Шляхом створення власної інфраструктури, підвищення економіки та інших важливих частин гри, SimCity стимулює далекоглядність і роботу на перспективу. Гра теоретично може йти вічно і не має кінця.
SimCity (2013) - остання на сьогодні гра в серії.
Sparx
Віртуальна рольова гра проти підліткової депресії. Концепція гри – рішення головоломок. Гравець повинен вибрати власного персонажа і виконати свою місію. Сюжет простий, як і геймплей, але в цьому і родзинка даної гри.
Дослідники стверджують, що її розробляли згідно з алгоритмами від психологів. Внаслідок цього гра впливає на підсвідоме людини і змушує її неусвідомлено думати про хороше фінальному результаті. Емоційний фон людини підіймається автоматично, адже гра дійсно дуже добра і спокійна.
Sparx - гра, яка допомагає позбутися від стресу.
Red Herring
Проста гра, яка базується за принципом сортування слів. Потрібно розбити деяку кількість фраз згідно з категоріями. Всі слова пропонуються англійською, тому це прекрасний спосіб підтягнути іноземну мову. А ще – це відмінна можливість прокачати логічне мислення і розширити словниковий запас.
Red Herring - відмінна навчальна головоломка, яка сподобається як дітям, так і дорослим.
Тетріс
Старий добрий Тетріс – ідеальний спосіб зняти стрес, зайнявши руки і сконцентрувавшись тільки на фігурках. Професор Річард Хайер з Університету Каліфорнії ще в 90-х роках минулого століття виявив якісний ефект Тетрісу: чим більше зростає майстерність гравця, тим менше наш мозок потребує енергії на виконання цієї роботи.
І це далеко не весь список корисних ігор. Вибираючи їх з розумом, можна дійсно розвинути безліч корисних для повсякденного життя навичок. Важливо тільки враховувати те, що це все-таки ігри, і вони повинні допомагати і розважати, а не змушувати вас нервувати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред