На зиму з урожаю груш можна не тільки приготувати варення. Воно вимагає багато зусиль: закатування та зберігання банок, а ще — багато цукру. Пастила з груш — чудовий варіант корисного фруктового десерту, який може довго зберігатися в холодильнику.
Користь пастили з груші
Пастила — це натуральні солодощі, які готують із яблучного, фруктового або ягідного пюре, меду та яєчних білків. Часто до рецепта додають горіхи, насіння, сухофрукти і цукати. А якщо ви любите десерти, зверніть увагу на страви з яблук нашвидкуруч.
Десерт містить велику кількість хімічних елементів і вітамінів, що становлять харчову цінність для організму. Вуглеводи, за допомогою ферментів, швидко перетворюються на енергію, необхідну протягом дня. У солодощах міститься білок, який є будівельним матеріалом організму. Пектин у пастилі сприяє очищенню організму від важких металів, шкідливого впливу медичних препаратів, покращує роботу шлунково-кишкового тракту. У пастилі присутній також вітамін В2.
Як приготувати пастилу з груші у духовці
Для приготування знадобляться лише груші та лимон.
- Стиглі та м'які груші промийте, виріжте насіннєву коробочку, плодоніжку, Шкірку за бажанням зрізати. Поріжте плоди на шматочки.
- На дно каструлі з товстими стінками додайте 3 столові ложки води і викладіть шматки груші.
- Лимон промийте, розріжте на скибочки, видаліть кісточки. Додайте до каструлі. Якщо не хочете, щоб був смак лимона, просто вичавіть у каструлю сік.
- Каструлю із закритою кришкою поставте на вогонь і варіть груші до розм'якшення. Залежно від розміру фруктів цей процес займе від пів години до години.
- Під час варіння виділятиметься багато соку, його, за бажанням, можна злити і навіть додати до компоту.
- Зварені груші пропустіть через м'ясорубку, подрібніть у блендері або протріть ложкою через сито.
- Грушеву кашу поставте на маленький вогонь і періодично помішуйте.
- Нагрійте духовку до температури 100 градусів. На деко викладіть пергамент і розрівняйте по ньому грушеву масу. Сушіть при трохи відкритій духовці. Шари пастили варто робити тоншими, адже їх доведеться остуджувати і перевертати на інший бік.
- Висушену пастилу з груш зберігайте в скляних банках, скачати рулончиком.
Готуємо грушу в електросушарці
Інгредієнти:
- груші — 1 кілограм;
- цукор — ½ склянки;
- вода — ½ склянки;
- олія рослинна — 1 чайна ложка;
- цукрова пудра — 1 чайна ложка;
- крохмаль картопляний — 1 чайна ложка.
Аби правильно приготувати пастилу у сушарці, груші проварюють так само, як у попередньому рецепті. У готову фруктову масу додають цукор і ставлять місткість на маленький вогонь. Її треба постійно мішати, аби цукор повністю розчинився, а фруктова маса загусла.
Лотки електросушарки змащують олією без запаху і викладають на них грушеве пюре, шаром 3-4 міліметри. Поверхню розрівнюють виделкою. Сушити пастилу в сушарці потрібно за температури 70 градусів. Якщо лотків із заготівлею кілька, то місткості періодично міняють місцями для рівномірного приготування. Готову пастилу розрізають на невеликі шматочки й обвалюють у суміші з крохмалю і цукрової пудри.
Також до грушевої маси можна додати пюре з інших фруктів: наприклад, яблук, винограду і слив. Їх готують так само, як грушу.
Чи можна сушити пастилу на сонціСолодощі можна винести на сонце. Найкраща погода для сушіння пастили на відкритому повітрі — спекотний сонячний день, але можна сушити і в похмуру погоду, головне, щоб не було опадів і був вітер.
У спекотну сонячну погоду достатньо доби, щоб пастила висохла. У звичайну погоду процес займає 2-3 дні. На ніч пастилу необхідно прибирати в будинок або на веранду, щоб вона не ввібрала вологу. Готовність пастили можна визначити, доторкнувшись до неї. Якщо натиснути на пастилу, під пальцем має бути сухо та пружно. По краях солодощі висихають швидше, а середина сохне найдовше.
Читайте також:
- Як швидко ліпити вареники з картоплею: простий рецепт дуже смачної страви
- Смакота неймовірна: давно забутий рецепт 60-х років, який обожнювали готувати в серпні
- Він просто чудовий: салат за 5 хвилин, для якого не потрібно нічого варити - рецепт
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред