Російський газопровід Північний потік-2 вже давно вдалося б добудувати, якби не позиція України, США і Євросоюзу щодо цього питання. Якщо проект все ж таки буде завершено, це стане ще одним ударом по українській державі, сказав президент України Володимир Зеленський в середу, 3 березня, під час брифінгу за участю глави Євроради Шарля Мішеля у Києві, повідомляти пресслужба ОП.
За його словами, Україна у співпраці з країнами Заходу доклала зусиль до того, щоб газопровід СП-2 не було добудовано. За умови, що російський трубопровід все ж таки запрацює, Київ отримає черговий удар після анексії Криму та окупації Донбасу. При цьому в країні залишається серйозний інформаційний вплив Росії.
"Україна разом з ЄС і США багато зробили. Якби ми не піднімали цього питання, потік було б добудовано. Якщо потік буде добудовано, це буде ще один потужний удар по Україні. Крім Донбасу і Криму, це буде ще один, третій, а може навіть четвертий. Тому що крім цього є дуже сильний інформаційний вплив у ЗМІ з російського боку, а також всередині нашої країни", - підкреслив Володимир Зеленський.читайте такожУ Шмигаля розповіли про дії України у разі добудови Північного потоку-2
Україна і будівництво Північного потоку-2
- Радник голови правління НАК Нафтогаз Лана Зеркаль заявляла про те, що у разі запуску до експлуатації газопроводу СП-2, транзитні перспективи України будуть поставлені під серйозний удар. Тому Київ сподівається, що США зупинять будівництво російського газопроводу.
- Нові проблеми з добудовою СП-2 виникли у Росії після того, як 1 січня 2021 року набули чинності положення про санкції США, які можуть застосовуватися до всіх компаній, які пов'язані з проектом.
- Німецький журналіст Райнхард Фезер у своєму матеріалі для Frankfurter Allgemeine Zeitung зазначав, що якщо Північний потік-2 все ж таки запрацює, Росія втратить залежність від українського транзиту для постачання газу до Європи. Внаслідок цього буде завдано шкоди економіці і нацбезпеці України, а Росія може знову спробувати дестабілізувати політичну ситуацію в країні.
- 17 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що блокада добудови Північного потоку-2 пов'язана з Україною. За його словами, США намагаються змусити Росію фінансувати прозахідний політичний режим у Києві.
- США продовжують чинити тиск на СП-2: 23 лютого як мінімум 18 компаній вийшли з проекту під загрозою потрапити під американські санкції. Серед них німецька страхова компанія Munich Re, яка відмовилася страхувати газопровід.
- 28 лютого глава Мюнхенської конференції, німецький дипломат Вольфганг Ішингер заявив, що СП-2 може бути добудовано і введено до експлуатації у тому випадку, якщо будуть вирішені питання врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі і звільнення Олексія Навального.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред