Верховна Рада прийняла закон про повернення відповідальності за брехню в електронних деклараціях, однак це не вирішить ситуацію з конституційною кризою. Для врегулювання питання з КСУ потрібно дочекатися, поки проекти законів щодо діяльності суду схвалить Венеціанська комісія.
Про це заявив спікер Ради Дмитро Разумков у п'ятницю, 4 грудня, під час свого брифінгу, коментуючи прийняття парламентом рішення щодо електронних декларацій.
За його словами, закон про е-декларації – це не вихід із ситуації, що склалася в результаті рішення КСУ щодо антикорупційних законів. Щоб вирішити проблему, потрібно створити умови оптимальної роботи Національного агентства з попередження корупції з урахуванням рекомендацій КСУ та налагодити механізм взаємодії всіх гілок державної влади.
"З конституційної кризи ми не зможемо вийти цим законом. За великим рахунком, є три позиції, які треба нам вирішити. Перше - це відновлення відповідальності, і ми сьогодні це зробили. Друге - це створення умов нормальної роботи НАЗК, з урахуванням тих позицій, які були відображені в рішенні Конституційного суду. І третє питання - це створення балансу у різних вертикалях влади і прогнозованість рішень", - сказав Разумков.читайте такожСтало відомо про домовленості влади щодо ситуації з КСУ
Також він уточнив, що питання про саму діяльність КСУ врегулювати поки що не можуть, оскільки ініціатори законопроектів просять дочекатися вердикту Венеціанської комісії щодо цього питання.
"Є законопроекти, за якими суб'єкти законодавчої ініціативи звернулися з пропозицією поки що їх не розглядати, щоб дочекатися висновку Венеціанської комісії", - підкреслив Дмитро Разумков.
Конституційна криза в Україні
- КСУ 27 жовтня визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що передбачає кримінальну відповідальність за внесення державними службовцями недостовірних даних до електронних декларацій. Вердикт суду заблокував роботу НАЗК і заборонив агентству проводити роботу з моніторингу електронних декларацій і вести відповідний реєстр.
- На терміновому засіданні РНБО на чолі з президентом Володимиром Зеленським було прийнято рішення про відновлення антикорупційного законодавства. Глава держави вніс до Ради проект закону №4288, що передбачає визнання рішення КСУ "нікчемним" та звільнення суддів Конституційного суду.
- 4 грудня Рада прийняла в цілому проект закону №4460-д, яким відновила кримінальну відповідальність за брехню в електронних деклараціях. Покарання за недостовірне декларування відтепер передбачає штраф і можливе обмеження волі строком до 2 років.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред