Офіційний Київ закликає міжнародне співтовариство вплинути на Росію, яка грубо порушила Будапештський меморандум, окупувавши Крим і Донбас. Можливо, РФ розмістила на території Кримського півострова ядерну зброю - такий крок Москви підриває систему глобальної безпеки.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованого в суботу, 5 грудня, з нагоди 26-ї річниці підписання Будапештського меморандуму.
У Києві нагадали, що Росія, Великобританія і США на базі даного документу виступили гарантами територіальної цілісності і суверенітету України після того, як держава прийняла рішення про добровільну відмову від ядерної зброї.
При цьому Москва не дотримується своїх зобов'язань і порушила територіальну цілісність Української держави.
"Росія зухвало порушила свої зобов'язання за Меморандумом і базові принципи міжнародного права, окупувавши частину суверенної території України і розв'язавши збройний конфлікт на Донбасі", - уточнили у МЗС.читайте такожУ МЗС заявили про відсутність гарантій у Будапештському меморандумі
Також у зовнішньополітичному відомстві акцентували увагу на тому, що Росія, як і раніше, проводить політику мілітаризації Криму, перетворюючи анексований півострів фактично в потужну військову базу. Якщо росіяни розмістять у Криму ядерну зброю, це посприяє підриву концепції глобальної безпеки.
"Україна закликає світову спільноту посилити тиск на РФ. Росія повинна повною мірою дотримуватися зобов'язань за цим документом", - підкреслили в МЗС України.
Будапештський меморандум
- Глава української делегації у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук стверджував, що Україні слід підняти питання гарантій в рамках Будапештського меморандуму і почати перемовини з державами, у яких є правові зобов'язання перед Києвом.
- Президент України Володимир Зеленський 22 жовтня заявив, що Київ має стати важливим гравцем світової політичної арени. Держава має намір реанімувати домовленості в рамках Будапештського меморандуму і вже проводить комплексну роботу щодо реалізації цього питання.
- Посол Німеччини в Україні Анка Фельдхузен 3 листопада розповіла про те, що Будапештський меморандум - це політична декларація, а не міжнародний договір. На її думку, отримати гарантії щодо меморандуму сьогодні неможливо.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред