Тактичною метою України у перемовинах з Росією є мирне співіснування двох держав. Москва та Київ повинні припинити військові дії з подальшим відновленням територіальної цілісності української держави. Кремлю слід усвідомити незалежність України.
Про це заявив глава українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба під час своєї пресконференції у четвер, 24 грудня, коментуючи можливість врегулювання російсько-українського конфлікту.
"Я вважаю, що короткострокова мета в наших відносинах з РФ - це вихід на принцип мирного співіснування. Наразі війна - це факт. Ми повинні припинити війну і відновити територіальну цілісність. Але ми розуміємо, що позиція Росії щодо України не зміниться. Наша мета - це вихід на мирне співіснування", - сказав дипломат.читайте такожУ Путіна зробили заяву про головну мету Росії щодо Донбасу
За словами міністра закордонних справ України, сторони можуть перейти до перемовин, коли у РФ зрозуміють, що українська незалежність неминуча. В першу чергу, Москві і Києву потрібно навчитися співіснувати, і тільки потім можна буде вирішувати подальші питання.
"Співіснування, коли ми будемо знаходити... просто терпіти один одного... Потім можна буде зазирнути далі... Ми не можемо піти від географії", - додав Дмитро Кулеба, підкресливши, що сьогодні українське суспільство не готове до такого діалогу.
Україна - Росія новини
- Конфлікт Росії і України триває з весни 2014 року, коли РФ анексувала автономну республіку Крим і реалізувала сценарій гібридної окупації Донбасу.
- Російський президент Володимир Путін 17 грудня заявив, що рано чи пізно конфлікт на Донбасі буде врегульовано, проте Росія має намір продовжувати свою політику підтримки ОРДЛО.
- Головною причиною провалу перемовин Києва і Москви щодо Донбасу, на думку глави української делегації у ТКГ Леоніда Кравчука, є Мінські угоди. Росія вимагає, щоб вибори у ОРДЛО пройшли до виведення звідти російських військ, тоді як Київ наполягає на реалізації сценарію, який вигідний Україні, а не Москві.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред