Голова організації "Асамблея слов'янських народів Криму" Роман Чегринець піддав критиці наміри України щодо повернення анексованого півострова до складу Української держави. Він стверджує, що тиск США на РФ не допоможе Києву повернути контроль над анексованою автономною республікою Крим.
Про це він заявив російському інформагентству РИА Новости, коментуючи слова українського дипломата Костянтина Єлісєєва про те, що Україні слід розвивати співпрацю з Вашингтоном з метою повернення окупованого Криму.
"Нескінченний плач Ярославни про віртуальне "повернення Криму" - безпрограшний варіант для українських збитих льотчиків нагадати про себе, а також може і випросити якийсь грантик під цю справу. Питання Криму закрите остаточно і безповоротно, і це зрозуміло всім: і в Україні, і у США, і в будь-якій іншій країні. Так що київській владі не варто сподіватися на США і тішити себе примарними ілюзіями", - сказав Чегринець.
Також він додав, що розмови щодо повернення Криму до складу України йдуть на спад, проте все одно триватимуть.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
читайте такожУкраїна змусила замовкнути росіянина в ООН через його слова про Крим
Повернення Криму до складу України
- Президент України Володимир Зеленський 12 жовтня заявив, що він вірить в успіх перемовин з президентом РФ Володимиром Путіним, в результаті яких анексований Крим і окупований Донбас повернуться під політичний контроль Києва.
- 26 жовтня у МЗС України заявили, що США підтримують деокупацію Криму і готові взяти участь у створенні Кримської платформи щодо повернення півострова.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган також висловив готовність Анкари приєднатися до перемовного майданчику з питань анексованого Криму.
- 5 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що перший саміт Кримської платформи може відбутися вже в травні 2021 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред