Президент США Джо Байден вступив на посаду 20 січня, але досі не поспілкувався зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, оскільки "дзвінок має бути підкріплений діями".
"Важливо розуміти: дзвінок, враховуючи його символічність, повинен бути підкріплений діями... Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху... Але для цього успіху повинні бути правильні дії і правильні реформи", - цитує Голос Америки заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента.
Кент допустив, що розмова Байдена з Зеленським відбудеться найближчим часом. При цьому у Вашингтоні озвучили умови для телефонної розмови Байдена і Зеленського.
"Я б сказав, що найголовніше – це щоб президент Зеленський виконував пріоритети і свої обіцянки, які він дав українському народу, адже саме вони його обрали", – уточнив представник Держдепу.
Чому Байден не дзвонить Зеленському: версії
- The Washington Post пояснила, чому Байден досі не подзвонив Зеленському. Нова адміністрація США затягує з організацією першої розмови лідерів двох країн, намагаючись спонукати Зеленського боротися з корупцією в Україні.
- Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса висунув свою версію, чому Байден досі не здзвонився з Володимиром Зеленським. За його словами, демократи, на відміну від Трампа, занадто добре обізнані щодо ситуації в Україні, тому у Києва цього разу "включити дурочку" не вийде.
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив американським ЗМІ, чому Байден не дзвонить Зеленському. Він підкреслив, що було б глибоко помилково зводити всі українсько-американські відносини до однієї розмови лідерів держав.
- Прес-секретар президента Юлія Мендель пояснила, чому досі не відбувся розмова Володимира Зеленського з главою Білого дому Джо Байденом. Мендель зазначила, що для спілкування двох президентів потрібно підготувати "платформу".
- У США чекають реакції Зеленського на гучну заяву Байдена про Путіна, зазначив політолог і соціолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. Слова американського президента автоматично роблять господаря Кремля світовим ізгоєм.
Нагадаємо:
- 1 лютого відбулася перша телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби і держсекретаря США Ентоні Блінкена. Під час бесіди Блінкен заявив, що Штати продовжать надавати Україні "надійну економічну і військову допомогу".
- Глава МЗС України після розмови з держсекретарем США повідомив, що сторони підтвердили важливість стратегічного партнерства України та США і домовилися зробити його більш амбітним.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред