У процесі підтвердження Парламентською асамблеєю Ради Європи повноважень російської делегації були враховані правки України, в яких перераховані всі порушення Росії. При цьому українська делегація підняла питання захоплених росіянами Криму і Донбасу.
Про це заявила голова української делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи спробу оскарження повноважень делегації РФ в рамках організації.
За її словами, делегація України вказала, що РФ порушує головний принцип Ради Європи, яким є верховенство закону, перерахувавши всі незаконні дії російської влади, включаючи політику на окупованих територіях – в Криму і на Донбасі.
"Ми повністю перерахували ці порушення, низку резолюцій, більше 10. Ми говорили не тільки про порушення прав людини, мирних зібрань в самій Росії, але і підняли питання окупованих Криму і Донбасу. Для нас було важливо отримати документ", - уточнила Мезенцева.читайте такожКулеба презирливо відреагував на рішення ПАРЄ щодо Росії
Крім того, парламентарка нагадала, що повернення делегації Росії до ПАРЄ у 2019 році стало неповним заходом, тому що відсутність повноважень у делегації не позбавляє права депутатів на голосування і виступи.
Як пояснила політик, Україна домоглася отримання правильного документа, в якому описані всі порушення з боку Росії. Ініціативу підтримали Туреччина, Сан-Марино, Швеція, Швейцарія та інші країни. Турецька республіка погодилася брати участь у Кримській платформі в рамках ОБСЄ. Правки росіян про нібито утиск прав російськомовного населення також провалилися.
"Якщо відкрити документ, на першій же сторінці написано, що асамблея не визнає прогрес у відносинах з Росією, і діалог повинен продовжуватися для того, щоб на неї тиснути", - підкреслила Марія Мезенцева.читайте такожУ Слузі народу назвали головну причину, чому делегацію Росії залишили у ПАРЄ
Делегація Росії у ПАРЄ – новини
- Делегація України у ПАРЄ 25 січня оскаржила повноваження делегації РФ. Постійний представник Верховної Ради у Асамблеї, парламентарій Олексій Гончаренко заявив, що рішення має бути розглянуто профільними комітетами організації.
- Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 26 січня підготував документ, в якому йшлося про повернення повноважень російської делегації. В організації піддали критиці арешт Навального, поправки до Конституції і застосування сили проти учасників протестних акцій, проте висловили готовність продовжувати діалог з Росією.
- 28 січня у ПАРЄ проголосували за повернення повноважень делегації РФ. Рішення підтримали 109 делегатів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред