Після того, як президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції щодо Віктора Медведчука, а також 8 фізичних і 19 юридичних осіб, послідують відкриття кримінальної справи і вирок суду. Жодних протиріч з точки зору українського законодавства щодо цього питання немає, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 представник гаранта в КСУ Федір Веніславський.
За його словами, у цьому випадку слід проводити розмежування в законодавстві про застосування санкційних обмежень, в рамках яких діяли президент і Рада національної безпеки і оборони, і кримінально-процесуальне право. У рамках другої складової передбачена реєстрація кримінального провадження, реалізація слідчих дій та винесення судом вироку.читайте такожУ Зеленського оголосили про новий жорсткий курс управління Україною
"Але, враховуючи інформацію, яка прозвучала в публічному просторі, даних, наданих СБУ, достатньо, щоб бути впевненим у тому, що буде мати місце і абсолютно правомірне застосування санкцій, і в результаті, я переконаний, буде обвинувальний вирок суду", - сказав Веніславський.
Він також стверджує, що у даному випадку немає жодних правових протиріч, тому що мова йде про загрозу національній безпеці держави. Таким чином, впровадження санкцій і кримінально-процесуальні процедури є двома паралельними механізмами.
"Немає ніякої розбіжності чи непослідовності дій. Річ у тому, що є реальна загроза нацбезпеці. Рішення РНБО спрямоване на усунення тих реальних загроз нацбезпеці, які загрожують основам існування держави. Коли хтось не згоден із санкціями, він іде до суду й оскаржує. А кримінально-процесуальне провадження має під собою зовсім іншу мету, зовсім інші процедури, і найголовніше – воно розтягнуто в часі. Це два абсолютно паралельні процеси: кримінальне провадження і санкції - це загроза нацбезпеці, а то – злочин", - додав він, підкресливши, що кримінальні провадження можуть розглядатися декілька років.читайте такожЕксперти назвали наступну "жертву" санкційного удару РНБО
Санкції проти Медведчука
- У п'ятницю, 19 лютого, відбулося засідання РНБО, в рамках якого було узгоджено питання впровадження санкцій проти низки фізичних і юридичних осіб, яких держава звинувачує у фінансуванні тероризму на Донбасі. У списку опинилися троє українських громадян – політик Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко, а також цивільна дружина власника телеканалів Zik, 112 та NewsOne Наталія Лавренюк.
- У СБУ заявили, що рішення РНБО базувалося в тому числі і на доказах спецслужби, яка продовжує документувати можливу причетність цих осіб до фінансування тероризму у ОРДЛО.
- Указ президента Володимира Зеленського щодо запровадження санкцій проти вищевказаних фізичних осіб і компаній набув чинності 20 лютого. Санкції впроваджені на 3 роки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред