Києву слід вирішити два ключових завдання щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Перша - це проведення конкурентних виборів без участі Росії. Другим завданням є припинення роботи російської пропаганди. Якщо вдасться нейтралізувати інформаційний вплив Росії, то Донбас швидко продемонструє прагнення до повернення в Україну, сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю РБК-Україна.
За його словами, на Донбасі відтепер розуміють, що "русский мир" призводить до соціально-економічних проблем і погіршує умови життя. Це стало уроком для жителів регіону.
"Донбас отримав прекрасне щеплення. Відтепер він чітко розуміє, що "русский мир" це обов'язково якась діра, неконкурентні умови, різких регрес рівня життя і абсолютна безперспективність", - вважає чиновник.читайте такожКравчук зробив гучну заяву про війну на Донбасі і назвав найкращу відповідь РФ
Також він додав, що для вирішення конфлікту на сході України владі потрібно провести демократичні вибори у ОРДЛО без впливу з боку РФ і знизити інформаційний вплив Москви на окуповані території. Якщо вдасться перемогти на інформаційному фронті, то Донбас ймовірно продемонструє своє прагнення до реінтеграції в Україну.
"Перша - провести вибори дійсно конкурентні, із закритими кордонами від впливу РФ. І друга... якщо на Донбасі припине працювати незграбна російська пропаганда в тому обсязі, в якому вона сьогодні працює. Тоді Донбас швидко і чітко покаже, на чиєму він боці в ідеологічному і політичному сенсі. Думаю, і Крим міг би вже це показати з урахуванням тих процесів, які там проходять", - додав Подоляк, підкресливши, що наразі в Україні зберігається російський пропагандистський вплив.читайте такожУ Путіна зробили нову різку заяву про Україну
Перемовини щодо Донбасу
- Глава делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук 11 лютого під час засідання Радбезу ООН у форматі відеоконференції заявив, що Росія здійснює деструктивні дії в рамках перемовного процесу. Москва показує відсутність намірів щодо врегулювання конфлікту.
- Постійний представник Росії у ООН Василь Небензя, у свою чергу, звинуватив Україну в нібито окупації власних територій. При цьому він спростував зобов'язання Москви перед Києвом.
- Президент РФ Володимир Путін 14 лютого заявив про те, що Росія не буде "кидати Донбас". Однак він не підтвердив можливість інтеграції ОРДЛО до складу РФ.
- 17 лютого Леонід Кравчук зазначив, що Україна готова продовжувати перемовини щодо Донбасу тільки в тому випадку, якщо Росія виконуватиме свої зобов'язання.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред