П'ять років тому жодна зі сторін не збиралася виконувати Мінські угоди, однак сьогодні присутній певний прогрес у перемовному процесі. Захід підтримує Київ і вимагає від Росії виконувати домовленості. Україна не може вийти з "Мінська", тому що в такому випадку з Москви будуть зняті санкції, і українській державі доведеться воювати з Росією. Щоб досягти успіху на перемовинах, потрібно чинити тиск на РФ і створити умови, за яких росіяни самі захочуть вийти з перемовин, заявив в ефірі телеканалу Україна 24 представник делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш.
За його словами, певний прогрес у рамках перемовного процесу все ж таки є - 5 років тому сторони не хотіли виконувати угоди, а наразі Україна закликає до модернізації домовленостей. При цьому Київ у питанні "Мінська" користується підтримкою Заходу.
Крім того, Київ не може вийти з Мінських угод, тому що в такому випадку з РФ можуть бути зняті санкції. І тоді в України залишиться тільки один варіант - військова ескалація конфлікту.читайте такожУ Кравчука заявили, що у перемовинах щодо Донбасу стався важливий поворот
"Я вважаю, "Мінськ" сьогодні якраз більш живий і має потенціал, який потрібно з нього вичавити. Якщо ми зараз вийдемо з "Мінська", то з Росії знімаються санкції, і ми фактично залишаємося один на один з Росією, залишається вибір – тільки воювати", - вважає Гармаш.
Також він додав, що наразі єдиним інструментом тиску на Росію є санкції. У межах Мінського процесу потрібно створити такі умови, щоб Москва виступила з ініціативою про вихід з перемовин.
"З Росією неможливо домовитися по-доброму, але на Росію можна тиснути. Росія визнає право сили. Наше завдання сьогодні щодо "Мінську" - перевести його до формату, який буде не вигідний Росії, коли вона захоче з нього вийти, не ми. Потрібно тиснути на Росію і економічними санкціями, і інформаційною боротьбою, а це ми якраз почали робити", - підкреслив Сергій Гармаш.читайте такожКравчук розкрив плани Росії щодо приєднання Донбасу
Перемовини щодо Донбасу
- Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук 11 лютого під час засідання Радбезу ООН у форматі відеоконференції заявив, що Росія демонструє відсутність намірів домовлятися щодо Донбасу і фактично зриває перемовний процес.
- Постійний представник Росії у ООН Василь Небензя сказав, що Україна нібито окупувала власні території, і спростував зобов'язання Москви перед Києвом.
- Російський президент Володимир Путін 14 лютого заявив, що Росія не має наміру "кидати Донбас". Однак можливість приєднання окупованих районів Донецької та Луганської областей він фактично спростував.
- Леонід Кравчук 17 лютого висловив готовність продовжувати перемовини у межах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу за умови, якщо Росія перейде до раціонального діалогу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред